17 Ocak 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > Aziz Yıldırım çok net konuştu

Aziz Yıldırım çok net konuştu

Gece saat 00:30’da canlı yayına katılan F.Bahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu derbide yaşanan olayları bambaşka bir şekilde değerlendirdi.


20 Nisan 2018 02:03

Aziz Yıldırım çok net konuştu

Mosturoğlu,  “Şenol Güneş’e geçmiş olsun diyorum… Tük futboluna yine bir operasyon yapıldı. 4 korner köşesinde sahaya yabancı maddeler atılması, tribünlerde bir organizasyon vardı. F.Bahçe taraftarı burada 44 derbi kazandı. Hiç böyle olaylar çıkmadı. G.Sara maçında tek olay çıkmadı. 3 Temmuz ve 12 Mayıs hadisesi gibi bir olaydır bu. 3 Temmuz’da başlayan operasyonun bitmediğinin göstergesidir bu geceki maç. Sahada bir de provokasyon vardı. Bu olaylar nasıl gelişmiştir TFF bunları tek tek incelemeli. Tribünde aynen 12 Mayıs’ta olduğu gibi F.Bahçe forması giyen provaktörler vardı bugün. Kupasının bu şekilde engellenmiş olması beni çok üzüyor” sözlerini kullandı. 

AZİZ YILDIRIM'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, tatil edilen Beşiktaş derbisi ile ilgili açıklamalar yaptı. Yıldırım olayların 3 Temmuz'un bir devamı olarak niteledi.

İşte Yıldırım'ın açıklaması:

Bugün tüm Türkiye’nin gözleri önünde stadımızda adeta 3 Temmuz olaylarının devamı niteliğinde yeni bir senaryo devreye sokuldu. En ufak saha olayının “maç tatili” için sebep olarak arandığı bir operasyona alet edilmekten F.Bahçe camiası adına utanç duyuyorum. Volkan Demirel’e kapı kolu, kaldırım taşı, bıçak atıldığında bu hakemler neredeydi? Hasan Çetinkaya’nın Vodafone Arena’da kafasına taş isabet ettiğinde; Mehmet Topal’a gol sevinci sırasında tehlikeli madde fırlatıldığında maç neden tatil edilmedi?

Finale giden yolda; 10 kişi kalmış rakibe karşı, tüm psikolojik ve fiziksel üstünlük lehimizeyken, bu yapılan kurgu yüz kızartıcı bir utanç tablosudur!

Bütün uyarılara rağmen, tüm destek talebine rağmen, herhangi bir yardımın sağlanmaması; sahaya yabancı maddelerin atılması, bunun bir senaryo olduğunu açık ve net şekilde ortaya koymaktadır.

Finale kalmanın şampiyonluğa olan motivasyon ve inancı sağlayacağından zerre şüphe yokken, bunları yapanlara Fenerbahçe taraftarı demek hakarettir, densizliktir! Daha önce de dikkat çektiğim gibi; bir süredir, özellikle sosyal medya aracılığıyla taraftar görünümlü troller üzerinden başlayan bu kirli oyunun ikinci perdesine bugün stadımızda geçilmiştir. Her şeyin ötesinde, ikazlara rağmen herhangi bir müdahalenin gerçekleşmemesi; farklı bir akıl oyunu olduğunun altını çizmekte, her şeyi apaçık ortaya koymaktadır.

Fenerbahçe’nin başarısız olması için her türlü aşağılık, kirli kumpası yapabilecek bir oluşumun varlığına bugün stadımızda şahit olduk!

Bugün yaşanan olayları asil, kahraman ve sağduyulu Fenerbahçe taraftarına mâl etmek; bu manipülasyona alet olmak, yürütülmekte olan algı operasyonun bir parçası olmaktan başka bir şey değildir.

Fenerbahçe yine karanlık birtakım ellerin devreye girmesiyle kaosa sürüklenmeye çalışılmaktadır. Fenerbahçe, üzerinde oyun oynanacak bir kulüp değildir. Daha önce bu tarz oyunlara nasıl izin vermediysek, yine aynı duruşu, dimdik sergileyeceğiz. Bu böyle bilinsin.

Bütün yaşananların farkında olduğumuzu, oynanan senaryoyu bütün çıplaklığıyla ortaya koyacağımızı kamuoyuyla paylaşırız...Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın