27 Mayıs 2018, Pazar

> Serkan Bayar > Aziz Yıldırım CHP'ye
Serkan Bayar

Aziz Yıldırım CHP'ye

30 Ağustos 2016 14:34

Aziz Yıldırım iyi bir mühendis, mimar, müteahhit olabilir... ama iddia ettiği gibi futboldan anlayan iyi bir yönetici değil. Ben onun yerinde olsam futbolla ilgilenmeyi bırakır, CHP'nin başıne geçerim, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok daha iyi muhalefet yapar. Ben de oyumu gözümü kırpmadan ona veririm.


Ama eğer Başbakan olursa da, süresini 1 veya 2 dönemle sınırlı tutarım... çünkü Yıldırım'ın çok sevdiğini sevgiden öldürmek gibi bir huyu. F.Bahçe'yi de aşırı sevgisinden dolayı adeta, "sevgiden" boğdu.

Gelelim F.Bahçe ne yaptıya, bu transferde...

Herşey en baştan hatalı başladı F.Bahçe için! Vitor Pereira ile yola çıkmak büyük hataydı. Yarıma Monaco yetişti de yönetimin aklı başına geldi. Aziz Yıldırım diyor ki, "3-5-2 nereden çıktı?" pardon ama "yalancı" dememek için şunu sorayım; "Daniel Agger'i kim istedi?", "Agger'i F.Bahçe'ye aldırma nedeni Danimarka Milli Takımı'nda oynanan 3'lü savunma sistemi değil miydi?.."

Hadi Agger alınamadığı büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Martin Skrtel neden alındı? Kim istedi. Eğer Kjaer varsa kopyası Skrtel'in alınmasını Pereira istediyse o gün neden kovmadınız? F.Bahçe çok kolay gol yiyormuş, Kjaer ile Skrtel ile F.Bahçe daha çok gol yer, çünkü ikisi de aynı yere koşuyor. Aynı kafa topuna vurmaya çalışıyor. Aynı adamı kontrol etmeye çalışıyor. Neden mi? Çünkü ikisi de aynı adam. Yıldırım diyor ki, "nereden çıktı bu 3-5-2..." pardon ama o zaman Neustadter neden alındı? Takımın 10 numarası yokken, sağ açığı yokken, forvette 3'üncü bir alternatifi yokken 2 milyon euro'ya yedek bir stoper olarak mı alındı? Yoksa Josef, Ozan ve Topal varken ön liberoya takviye için mi transfer edildi.
"Gökhan Gönül için fazla para istedi gönderdik" dediniz, van der Wiel'e ne kadar imza parası ödediğinizi, ne kadar yıllık vereceğinizi falan geçtim de ne olur şu soruma cevap verin: Hollandalının menajeri Mino Raiola'ya ne kadar danışmanlık ve menajerlik ücreti ödediniz?

Hadi Caner kaka çocuk gönderdiniz? Gönderdiniz. Allah aşkına Beşiktaş'tan 700 bin euro alan İsmail'e Hasan Ali'nin yedeği olması için 1.7 milyon euro neden verdiniz? Ben verdiğinize inanmıyorum ama KAP'a açıklama yapmayıp, basında çıkan haberleri de yalanlamıyorsunuz kusura bakmayın bu rakamlara inanmak zorunda kalıyorum.

Aatıf için "bedelsiz" iddialı var. Aynı zamanda 2.5 milyon euro bonservis bedeli ödendiği iddiaları da... solda oynayabilecek 5 oyuncusu olan bir takımın 6'ıncı oyuncuyu neden aldığını bir kişi açıklayabilir mi? Hem de küme düşen bir takımın oyuncusunu kurtarıcı olarak getirmek. Son gün alınan Lens ise tam bir muamma. Hayatı boyunca solda oynamış sağ kanat oyuncusu? Sola 7'inci takviye. Daha da önemlisi çocuğun gelmeden önce söylediği, "Bu transferi bana Dick'in kıyağı olarak düşünmemek lazım!.."

Siz ne dersiniz bilmiyorum ama benim aklıma gelen tek söz; laynnnnnn!

Ya Adem Mahir! F.Bahçe, herhangi bir Avrupa Kupası'nda PSV ile eşleşse tur atlar mı? Ajax'ı geçen sene elemişti sanırım. O zaman o takımın yıldızını değil de teknik direktörü tarafından yetersiz bulunduğu için kadro dışı bırakılan oyuncusunu transfer etmek mi F.Bahçe'yi kurtaracak?

Büyük balığı yani Hollanda'da "Mister Geld-Bay Para" olarak tanınan Dick Advocaat'ı sonra bırakayım dedim... daha gelmeden "para için gitmiyorum", gelir gelmez, "para için gitmedim" diyen "avukat" Sırbistan Milli Takımı'na da, BAE Milli Takımı'na da imza atmadan önce aynı sözleri söylemiş... ne tesadüf değil mi? Hele böyle bir emiceye (oğlum yaşında futbolcular varken 68 yaşındaki babamdan büyük hocaya bunu söyleyebilirim sanırım) 280 bin euro kazanırken 1.8 milyon euro verirseniz sanırım uçar, takla atar, atlar zıplar. O yaşına rağmen. "Ne yapalım yani takım hocasız mı kalsın?"
Pereira ile hocasız ikinci oluyorsa, Şenol Çorlu ile de ikinci olabilirdi...