19 Nisan 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > Aziz Yıldırım: Bu sezon şampiyonu da düşenleri de hakemler belirledi

Aziz Yıldırım: Bu sezon şampiyonu da düşenleri de hakemler belirledi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan maç sonunda çok konuşulacak sözler.


27 Mayıs 2016 00:05

Aziz Yıldırım: Bu sezon şampiyonu da düşenleri de hakemler belirledi

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, 1-0 Galatasaray'a kaybettikleri kupa finalinin ardından açıklamalarda bulundu.


Aziz Yıldırım, ''Çocuklar Türkiye Kupası'nı kaybettik. İlk yarıda iyi değildik. İkinci yarıda iyiydik. Atamadık. Önemli değil bunlar. Türkiye'de bazı gerçekler var. Herkesin bu gerçekleri görmesi lazım. Anamıza 10 bin, 20 bin kişi küfür ediyor. 15 bin kişi sporcularımıza küfür ediyor. Hiç Fenerbahçe seyircisi küfür ediyor mu? Birkaç kişi ediyorsa yanındakiler susturuyor. Biz susturuyoruz'' dedi.


Ergin Ataman ile basketbol maçında yaşadıklarına değinen Yıldırım, ''Milli takım antrenörü seyirciyi tahrik etmek için elinden geleni yapıyor. Kaybedecek. Biliyor. Kazanmak için sahayı kapattırmak, boşaltmak istiyor. O şekilde de kazanmak istiyor. El kol hareketleri yapıyor. Bugün beni kınamışlar. Beni hiç kınamayın. Bütün Galatasaraylılara sesleniyorum: Aziz Yıldırım şike yapmadı. Her türlü belgeyi ortaya koyarım. İspat ederlerse kendimi köprüden atarım. Galatasaray şike yaptı. Bu ülkeye şikeyi sokan Galatasaray. 8-0'lar, arabalar. Bizim olaylarda bir tane Allah'ın kulu diyebilir mi biz para aldık diye? Söyleyemezler çünkü öyle bir şey yok. Bizi yargılayanlar, hapise atanlar hepsi dışarıda. Biz camia olarak, elimizden geldiği kadar mücadele edyoruz. Fenerbahçe spor kulübüdür. Biz böyle bir kulübüz'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin kupa törenine katılmamasıyla ilgili Yıldırım, ''10 bin kişi küfür ediyor. Futbolcular istememiş çıkmak. Ben de çıkmayın dedim. Bize küfür ediyorlarsa biz niye çıkalım ya? Devlet passoligi çıkardı. En ufak hadise yapanı atmaktı. Biz devamlı ceza ödüyoruz. Kafalarına gör her şeyi yapıyorlar. Bari biz mücadele ediyorduk eskiden. Şimdi kimse sahip olmuyor. Durmadan ceza ödüyoruz. UEFA'ya bildirdiğimiz hesaplarda bu cezalar zarar olarak görünüyor'' dedi.

Hakemlere değinen Yıldırım, ''Şampiyonu da, küme düşeni de hakemler tayin ettiler. Mete Kalkavan, Palabıyık iyi hakem dedik. Bunlar da kendilerini başka türlü görmeye başladılar. Kurallara göre faulse faul. Gittim devre arasında konuştum. İkinci devre değişti. Ayıp ya. Ondan sonra Aziz Yıldırım aşağıya iniyor. Kasımpaşa'nın, Sivas'ın, Trabzon'un, alta düşenlerin hepsini hakemler yaktı'' ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Aziz Yıldırım, ''Beşiktaş başkanına ceza vermezler, Galatasaray başkanına ceza vermezler. TFF Genel Kurul'u ne zamansa orada konuşma yapacağım. Buraya gelenlerin insanca maç izlemesini sağlayın. Ben şike yapmadım. Hukuk önünde mücadele ediyorum. Sturm Graz maçını seyredin bakalım. Galatasaray hep şike yapıyor. Versinler beni Tahkim'e... Beni daha fazla konuşturmasınlar. Altından kalkamazlar. Herkes edepli olacak. Adam olacak. Ben sizinkileri ispatlıyorum'' dedi.

Sezonu değerlendiren Yıldırım, ''Hayal kırıklığı yok. Basketbolda final oynadık, kaybettik. Hepsinde başarılılar. Kazanamadılar. Spor yapıyoruz. Ben gündem değiştirmek için konuşmuyorum. Herkes deve kuşu gibi kafalarını kuma gömüşler. Aziz Yıldırım'dan başkası konuşamıyor. Tribünlerde esrar içiliyor, kokain içiliyor. Kasımpaşa'ya yazık değil mi?, Trabzonspor'a yazık değil mi? Bir tek hakemden canı yanmayan Galatasaray ve Beşiktaş. Galatasaray maçında Trabzon yandı'' diye konuştu.

Pereira ile ilgili soruya Aziz Yıldırım, ''Onlar sonraki konular şimdiki konular değil. Hocayla sezon değerlendirmesi yapacağız. Kalacak herhalde 2 sene mukavelesi var. Sen göndereceksen gönder'' dedi.

Aziz Yıldırım son olarak, ''Mourinho filan yazılıyor. Bu devirler bitti haberiniz olsun. UEFA kuralları var. Kulüplerin borçlanmaması lazım. Onun için her şeye dikkat edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım son olarak, ''Beşiktaş ve Galatasaray'ı en çok yenen takım kim?'' şeklinde muhabirlere soru sorup, gülerek konuşmasını sonlandırdı.

Etiket: Fenerbahçe, Aziz YıldırımHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor