21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Atiker Konyaspor > Aykut Kocaman: Zor bir dönemdeyiz

Aykut Kocaman: Zor bir dönemdeyiz

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 1-0 kazandıkları Adanaspor karşılaşması sonrası mutlu oldukları söyledi. Her galibiyetin mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden Kocaman, yüksek iradeli ve doğru oyun için oyuncularına teşekkür ve tebrik etti.


02 Ekim 2016 23:43

Aykut Kocaman: Zor bir dönemdeyiz

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 1-0 kazandıkları Adanaspor karşılaşması sonrası mutlu oldukları söyledi.

Her galibiyetin mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden Kocaman, yüksek iradeli ve doğru oyun için oyuncularına teşekkür ve tebrik etti.

'ZOR DÖNEM'

Zor bir dönemde olduklarını belirten Kocaman, şöyle konuştu:

''Herkes için zor maçlar oynanıyor, ama bizim gibi takımlar için görmediğimiz ve yaşamadığımız durumlarla karşı karşıyayız. Arka arkaya maç trafiği içerisindeyiz. Oynadığımız takımlar özellikle Avrupa'da son derece organize ve kuvvetli takımlar. Takımda bu maçların büyük bir tahribatı oluyor. Bu tahribatı yaşamadan öğrenemiyorsun. Bu bir şikayet değil. Bunları hem kulüp, hem de takım olarak yaşayarak öğreneceğiz.''

"KAZANDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM"

Maçı kazandıkları için mutlu olduğunu da belirten Kocaman, ''Bugünkü oyun mental olarak daha hazır olduğumuz maçlardan birisiydi. Bu günlerin zorlu olduğunu farkında olmamız gerekiyor. Daha az hasarla atlatmak istiyorsak içerideki oyunculara desteğin daha iyi olması gerekiyor. İlk yarıda özellikle yerleşimle alakalı ciddi hatalarımız vardı. Bu da Adanaspor üzerindeki baskımızı yeteri kadar sağlamadı. Sahanın merkezinde çok yalnız kaldık. Adanaspor kestikleri toplarla hızlı ataklar yaptılar. Oyun, her an gol yeme ihtimali içinde barındırıyordu. İkinci yarıda baskıyı artırdık. Bir hata golüyle öne geçtik ve bunu korumayı başardık. Kazandığımız için mutluyum'' dedi.

'GELECEK İÇİN UMUTLUYUM'

Adanaspor Teknik Direktörü Krunoslav Jurcic ise maçı kaybettikleri için üzgün olduğunu söyledi.

Gelecek için umutlu olduğunu belirten Jurcic şöyle dedi:

''Bu akşamki maçta daha fazla şeyi hak ettiğimizi düşünüyorum. Beni sevindiren konu ise bugün sahada iyi şeyler göstermiş olmak. Oyuncularım elinden gelen her şeyi sahada verdi. Doğal olarak da maçı kaybettiğimiz için üzgünüm. Bizim sorumluluğumuzda olmayan bazı bedeller ödüyoruz. Bu da bazı oyuncuların hazırlık dönemlerini geçirmemiş olması. Buna bağlı sahada sakatlıklar yaşayabiliyoruz. Maçta 3 değişikliği de buna bağlı zorunluluktan yaptık. Bu tür değişiklikler sahada rotasyonu da getiriyor. Doğal olarak da takımın iskeletini bozuyor. Bugün sahada gösterdiğimiz şey bana gelecek için umut veriyor. Puan kazanmak için de umutluyum. Konyaspor'u tebrik ediyorum.''

Etiket: atiker konyaspor, aykut kocamanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor