19 Ocak 2019, Cumartesi


> Futbol > Aykut Kocaman beraberliğin faturasını ona çıkardı

Aykut Kocaman beraberliğin faturasını ona çıkardı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, Galatasaray beraberliğinin faturası hakem Bülent Yıldırım’a kesti.


19 Mart 2018 10:25

Aykut Kocaman beraberliğin faturasını ona çıkardı

Ekibiyle maçı değerlendiren teknik direktör Aykut Kocaman, takımın iyi oynadığını, beklentileri büyük ölçüde karşıladığını tespit etti. Kocaman özellikle verilmeyen penaltılardan yakındı ve bunun maçın kaderini tayin ettiğini ifade etti. Sarı-lacivertlilerin teknik patronu, “Biz her şeyi düzgün yaptık ama hakem kazanmamıza izin vermedi. Karşılaşmayı doğru yöneten bir hakem olsa mücadeleyi kazanırdık” ifadesini kullandı.

Maç öncesi yapılan analizde, hücum hattı oldukça güçlü olan ve yetenekli oyunculara sahip olan Galatasaray’a gol pozisyonu verilmemesi önemliydi. Son 20 dakikada alınan riskler sonrasında Cim-Bom’un fırsat yakaladığı belirlendi.

Teknik direktör Kocaman, çıkardığı kadro ile oyunun üstünlüğünü almak istedi. Yapılan planlamada, gol bulunamazsa hamleler gelecekti. Nitekim önce Alper ardından da Valbuena oyuna girdi. Sarı-lacivertliler, bu ikilinin dahil olmasıyla net fırsatlar yakaladı.

Karşılaşmayı yeniden izleyen teknik heyet, maçın analizini de detaylı olarak yapmaya başladı. Karşılaşmada nüanslara inilerek atlanan eksikler tek tek tespit edilirken, Kayseri maçının taktiğinde bunlar detaylı bir şekilde göz önünde bulundurulacak. (Milliyet)

Kaynak: MilliyetEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın