28 Mayıs 2018, Pazartesi


> Atiker Konyaspor > Aykut Kocaman: Aziz Yıldırım'dan korkum yok!

Aykut Kocaman: Aziz Yıldırım'dan korkum yok!

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe'ye 3-0 mağlup oldukları mücadelenin ardından değerlendirmelerde bulundu.


21 Nisan 2016 00:39

Aykut Kocaman: Aziz Yıldırım'dan korkum yok!

Hakemin yönetimini eleştiren Kocaman, "Saldırgan oynadık ikinci yarıda, olmadı, yetmedi, Fenerbahçe usta ayaklara sahip bir takım. Arka arkaya pozisyonlar vermeye başladık. Denedik, olmadı. Kupadaki serimiz sona erdi gibi gözüküyor. Tolga Özkalfa hiç adil değildi. Görünen o ki, güzel bir Fenerbahçe - Galatasaray finali olacak gibi gözüküyor" dedi.

Gol bulmak için sistemlerinden vazgeçtiklerini kaydeden teknik adam, "Fenerbahçe'yi kendi sahasına doğru ittik, yeteri kadar gol girişimleri de oldu. Gol olmayınca, ofansif reaksiyonları yaratmaya çalışan grup sonuç alamayınca, arka tarafı toparlamaya çalıştık. Son 10-15 dakikada takım dizilişimiz sekteye uğradı. Artık söyleyecek pek fazla bir şey yok" ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, iki ayaklı bir karşılaşma oynadıklarını ifade ederek, “Maça çıkarken avantajlı bir skor yakalamayı ve ikinci maça dezavantajlı çıkmamayı istiyorduk. Ama hiç düşündüğümüz gibi olmadı. İlk golü yiyene kadar bizim adımıza her şey olumlu geçiyordu. Fenerbahçe’nin hızını kestikten sonra oyunu kontrolünü ele aldık. 1-0’lık sonuç ilk gol telafi edilecek bir goldü. Bizim için yıkıcı olan ikinci gol oldu. İkinci yarıda oyunun fazla tahrip etmemesini sağlamaktı. Fenerbahçe gibi bir takım karşısında 2-0’dan geriye getirmeye çalışmak çok kolay değildi ama yine de denedik. İkinci yarı daha fazla rakip kaleye gitmeye başladık golü atmak için çok çalıştık ama kaleciyi geçemedik. Son 10 dakika saha yerleşimimiz bozuldu rakip farkı artıracak golü buldu pozisyonlar da yakaladı farkı artırmak için. Artık turla ilgili konuşmanın anlamı yok. Bu maçın ligdeki pozisyonumuzu yaralamaması için hemen yaralarımızı sarmaya çalışacağız” dedi.

Maçın hakemi Tolga Özkalfa’nın adil yönetim göstermediğini söyleyen Kocaman, “İkinci yarıya toparlanmaya çalıştı ama iş işten geçmişti. Beklenen ve istenen şey Fenerbahçe-Galatasaray finali gözüküyor” diye konuştu.

Aziz Yıldırım’ın hafta içi kendisi hakkındaki sözleriyle ilgili olarak ise Kocaman, “Herkese verecek yanıtım var, kimseden korkum yok. Ama muhatap olmamak en güzel cevap herkes için. Her şey için geçerli. Polemiklerin dışında kalmaya çalışıyorum. Çatışmanın hiçbir kuruma bir faydasının olmadığını inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Takımın geliştiğini ve daha da gelişecek gibi gözüktüğünü anlatan Aykut Kocaman, “Önümüzdeki maç için önümüzdeki sezon da gelişmeye devam edecek gibi gözüküyor. Umarım yanılmayız. Taraftarlar olağanüstüydü ve bütün içtenliğimle teşekkür ediyorum. Konya taraftarı tüm Türkiye’ye örnek bir teşkil ediyor. Kötü zamanlarda kol kanat gerdiğiniz zaman başarı kaçınılmaz oluyor” açıklamasında bulundu.
Bir gazetecinin “Aziz Yıldırım sizin için ben gittikten sonra gelebilir dedi. Aziz Yıldırım ile aranızın bozulmasının sebebi nedir?” sorusuna Kocaman, “Bilmiyorum yorum da yapmak istemiyorum. Bugüne kadar hatalarımız oldu, hatasız insan yok. Her zaman şuna dikkat ettim; zaman zaman serzenişte bulunsa da Fenerbahçelilerin sarsılmaz sağduyusuna hep güvendim. Yanıtlamaya gerek yok” cevabını verdi.

Kaynak: İHA

Etiket: torku konyaspor, aykut kocamanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor