22 Haziran 2018, Cuma


> Diğer Sporlar > Atletizm'deki skandallar zincirine yeni bir halka eklendi

Atletizm'deki skandallar zincirine yeni bir halka eklendi

Amsterdam’daki Avrupa Atletizm Şampiyonası'na 48 sporcu ile katılan Türkiye 2 fizyoterapist ve 4 masörün de yer aldığı 102 kişilik kafileye doktor dahil etmedi.


04 Temmuz 2016 11:35

Atletizm'deki skandallar zincirine yeni bir halka eklendi

Türkiye’de sporun en önemli branşı atletizmdeki skandallar zincirine yeni bir halka eklendi. Milli atlet Kemal Koyuncu’nun 29 bin liralık ameliyat parasını çok gören Türkiye Atletizm Federasyonu, Hollanda’nın Amsterdam kentinde 6-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na 102 kişilik kafileyle gidiyor.

Ancak 5 kişiden oluşan Denetleme Kurulu tam kadro Amsterdam’a giderken, kafilede önemli bir eksiklik göze çarpıyor: Listede tek bir doktor bile yer almıyor. Federasyonun Amsterdam’a neden doktor götürülmediğini “2 fizyoterapist ve 4 masör” ile açıklaması bekleniyor.

Oysa tüm branşlarda fizyoterapistlerin, doktorların verdiği tedaviyi uygulamaları gerektiği biliniyor. Doktorların görev alanı belliyken, şampiyona sırasında yaşanacak bir sakatlık durumunda sporcuya kimin teşhis koyacağı merak konusu. Atletizm Federasyonu büyük bir olasılıkla Avrupa Şampiyonası’nda görevli diğer doktorlara güveniyor.

Kaynak: AMK

Etiket: AtletizmHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor