22 Mayıs 2018, Salı


> Basketbol > Ataman ile yaptığı görüşmede gözyaşlarını tutamadı!

Ataman ile yaptığı görüşmede gözyaşlarını tutamadı!

Galatasaray Odebank'ın dizindeki sakatlık nedeniyle yolları ayırdığı Sırp pivot Nenad Krstic ile ilgili önemli bilgilere ulaşıldı.


16 Eylül 2016 17:10

Ataman ile yaptığı görüşmede gözyaşlarını tutamadı!

Kulüp içinden alınan bilgilere göre, yıldız oyuncunun sakatlığıyla ilgili yaşanan gelişmeler şöyle:

Anadolu Efes'in Pınar Karşıyaka ile önceki sezon oynadığı final serisinde sakatlanan ve 15 ay parkelerden uzak kalan Krstic ile Galatasaray'ın çıkarlarının önde olduğu bir anlaşma yapıldı. Kontratta; Krstic'in diziyle ilgili bir sıkıntı yaşaması halinde sözleşmesinin fesih edileceği ve Sarı - Kırmızılı kulübün zarara uğratılmayacağı maddesi yer aldı.

Bu şartlarda Galatasaray'a gelmeyi kabul eden Krstic, ilerleyen yaşı ve uzun süreli sakatlığının ardından son kez kendini Euroleague sahnesinde göstermek istedi. Sarı - Kırmızılı kulübe transfer olduğunda dizi iyi durumda olan Krstic'in sakatlığı zaman içinde ilerledi. Öyle ki takımla sürekli idman yapamayan Krstic, Sarı - Kırmızılılarla her çalışmasından sonraki antrenmanı tek başına yapmak durumunda kaldı. Kulübün doktorları bu süreçte Krstic'e sürekli tedavi uyguladı.Son dönemdeki idmanlarda da dizinden kıkırdak parçaları kopan yıldız oyuncunun ameliyat edilmesine karar verildi.

Bu karar sonrası sözleşmesi fesih edilen Krstic, tekrar basketbola dönmek istediğini ifade ederken fiziksel açıdan iyi olmasına karşın psikolojik olarak çöküntü yaşadı. Almanya'daki kontrollerinin ardından sadece takıma ve koç Ergin Ataman'a veda etmek için İtalya'ya gelen Krstic, burada oldukça duygusal anlar yaşadı ve kısa süreli Galatasaray kariyerinde kendisine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Ergin Ataman ile yaptığı görüşmede gözyaşlarına hakim olamayan Krstic şu sözleri sarf etti: ''Artık dayanamıyorum, düzenli olarak oynamak istiyorum ama dizim buna izin vermiyor. Sizi, takımı sezon ortasında bırakmak istemem. Bu nedenle şimdi ameliyat olacağım. Eğer dönebilirsem yeniden kadroya dahil olup takıma Euroleague'de destek vermek istiyorum. Beni affedin, geri döneceğim.''

Koç Ergin Ataman da Krstic'in bu sözleri sonrası sözleşmesinin fesih edilmesine izin verirken Sırp oyuncu ile ayrılık aşamasında bir sıkıntı yaşanmadı. Gerçekleştirilen fesih işleminde de kontratta belirtildiği gibi Galatasaray zarar etmedi.

Kaynak: Basketdergisi

Etiket: Galatasaray, Nenad KrsticHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor