27 Mayıs 2018, Pazar


> Galatasaray > Asrın projesi!.. Birleşmiş milletlere ortak olunuyor

Asrın projesi!.. Birleşmiş milletlere ortak olunuyor

Galatasaray yönetimi yıllardır konuşulan ama şimdiye kadar bir türlü hayata geçirilemeyen bir proje için düğmeye bastı...


21 Nisan 2017 08:57

Asrın projesi!.. Birleşmiş milletlere ortak olunuyor

Senegal'in başkenti Dakar'a giden ve 3 gün boyunca temaslarda bulunan sportif direktör Cenk Ergün; Patrick Vieira, Bernard Lama, Jimmy Adjovi ve Saer Seck gibi yıldızları dünya futbol piyasasına sunan Diambars takımını inceledi.
Senegal'de kurulması planlanan proje kapsamında Galatasaray ayrıca Gine Bissau, Gine, Sierra Leone, Fildişi ve Burkina Faso'yu da kapsayacak bir ağ kuracak. Aslında bu ağ daha önce Didier Drogba üzerinden Fildişi'nde kurulacaktı. Fakat Senegal hükümetinin sağladığı imkanlar gözüne alındı.

UNESCO'ya başvuru yapılacak, "kar amacı gütmeyen organizasyon" belgesi alınacak. Bu sayede Birleşmiş Milletler desteği sağlanacak. "İyi bir eğitim için bir itici güç olarak futbola olan tutkuyu kullanma" felsefesi üzerinden bu tarz organizasyonlara destek veren ünlü markalarla stratejik ortaklıklar kurulacak.

Senegal hükümetinin de desteğiyle sahalar ve okullar inşaa edilecek, 6 yaşından 16 yaşına kadar seçilecek yetenekli Afrtikalı gençlere ilkokuldan, lise sonuna kadar eğitim verilecek. Yetenekli gençlerin Türkiye'de üniversite eğitimi ile beraber futbol oynamaları sağlanacak. Gençlere ayrıca Türkçe eğitimi verilecek. 10 yıllık bir planlama düşünülürken, başarı gelmesi durumunda ikinci yapılanma ise Gana, Togo, Nijerya ve Kamerun'u kapsayacak şekilde Kamerun veya Nijerya'da inşaa edilecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor