18 Ocak 2018, Perşembe


> Diğer Sporlar > Aslı Çakır Alptekin: İlk hedefim olimpiyat barajı

Aslı Çakır Alptekin: İlk hedefim olimpiyat barajı

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) men cezasında indirime gittiği Aslı Çakır Alptekin, pistlere geri döndü.


01 Temmuz 2016 11:29

Aslı Çakır Alptekin: İlk hedefim olimpiyat barajı

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından 5 Temmuz'dan önce kota yarışlarına katılmasına şans tanınan milli atlet, 4 yıl sonra deneme koşusu yaptı. Biyolojik pasaportundaki düzensizlikler nedeniyle aldığı 8 yıllık cezada indirime gidilen ve 4 yıllık cezası sona eren Alptekin, dün akşam olimpik deneme yarışlarına katıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından Olimpik Park Atletizm Tesisi'nde yapılan yarışta Alptekin, 1500 metrede 4:07:00'lik zamanı 4:19:70'lik süre ile tamamlayarak ilk denemesinde başarısız oldu.

ASLI ÇAKIR ALPTEKİN: "İLERLEYEN ZAMANLARDA DAHA SAĞLAM DÖNECEĞİM"

Verilen 4 yıllık aradan sonra ilk denemesini yapan Aslı Çakır Alptekin, yarış sonunda açıklamalarda bulundu.

4 yıl gibi çok uzun bir sürede çok büyük kayıpları olduğunu dile getiren Alptekin, "Kıştan bu yana antrenmanlara devam ediyorum. Kısa sürede toparlamaya çalışıyorum. Bugün aslında durumum daha iyiydi, yapacağım derece bu değildi. Bugün bazı olumsuzluklardan dolayı çıkmadı. Ama önümüzde ayın 11'ine kadar vaktim var. Koşabileceğimi düşünüyorum. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kısa sürede hazırlanmak gerçekten çok zor. Yaşadığım olumsuzluklardan dolayı kendimi antrenmana tam olarak verememiştim. Şimdi önüm açıldı, kafam daha rahat. Antrenman yaptıkça canım daha çok yarış koşmak istiyor. O yüzden ilerleyen zamanlarda daha sağlam döneceğim. İlk yarışımda kısmet olmadı. Yarış koştukça yavaş yavaş açılıyoruz. Önümüzdeki yarışlara bakacağız artık" dedi.

Şu anki ilk hedefinin olimpiyat barajı olduğunu dile getiren milli atlet, "Onun için uğraşıyoruz. Kısmet olursa Rio'ya gitmek istiyorum. Olmazsa seneye Avrupa Şampiyonası var. Dünya Şampiyonası var, Akdeniz Oyunları var. Oraya daha sağlam ve daha iddialı gideceğim. Hedefim şu an sadece barajı aşmak. Ama seneye en üst seviyelerde madalya arayacağım. Asıl hedefim seneye" şeklinde konuştu.

"YURT DIŞINDAKİ YARIŞLARA BAKACAĞIZ"

En son yarışının olimpiyat olduğunu hatırlatan Aslı Çakır Alptekin, "Ardından nerdeyse 4 yıl oldu, ilk yarışım o yüzden heyecanlıydım. Yurt dışında koşmak ya da daha iyi rakiplerle koşmak derece çıkartıyor açıkçası. Daha iyi koşmamızı sağlıyor. Tek başına daha zor. O yüzden yurt dışındaki yarışlara bakacağız. Kolay bir süreç değildi. Yaklaşık 6-7 aydır bu seviyeye geldik. Dava süreçlerinde olumlu olumsuz süreçler oldukça, kendimi antrenmana veremiyordum. O yüzden çok antrenman yapamadım ama sahalara döndüm" diye konuştu.

Kaynak: DHAHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor