24 Mayıs 2018, Perşembe


> Beşiktaş > Arjen Robben kariyer planlamasını yaptı

Arjen Robben kariyer planlamasını yaptı

Bayern Münih’in Hollandalı yıldız oyuncusu Arjen Robben'in Beşiktaş'la flörtü ciddiye biniyor.


14 Haziran 2016 15:51

Arjen Robben kariyer planlamasını yaptı

Beşiktaş'ın, Bayern Münih’in Hollandalı yıldız oyuncusu Arjen Robben için flaş bir teklif yaptığı, Hollandalı oyuncunun istememesine rağmen alman kulübü yöneticilerinin bu teklifi değerlendirmek istedikleri belirtildi.

Kendisini transfer etmek isteyen Beşiktaş ve diğer kulüplerin teklifleri hakkında dün "Kicker"e açıklamalarda bulunan Arjen Robben "Kulüplerden bana gelen teklifleri önemsiyorum ama benim için bir anlam ifade etmiyor. Takımımın kampında yer almam oldukça önemli ama öncelikle tamamen iyileşmiş olmam gerekiyor. Tekrar futboldan keyif almak istiyorum, daha fazlası değil" sözleriyle Alman Kulübünde kalmayı istediğini açıkça dile getirmişti. Ancak bugünkü Alman Basını'nda çıkan haberlerde işlerin hiç de Hollandalı yıldızın istediği gibi gitmeyeceği yönünde.

Bayernli yöneticiler bastırıyor

Çünkü Bayern Münih Kulübü idarecileri, 32 yaşındaki Hollandalı oyuncunun takımdan iyi bir fiyata gönderilmesi fikrini benimsediği belirtiliyor. 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Robben'i satmak için son şansın bu sene olduğunu düşünen Alman yöneticiler, geçtiğimiz sezon da sakatlıklar sebebiyle takıma fazla katkı sağlayamayan Robben'i satmak için en uygun zamanın şimdi olduğunu düşünüyor. Bir yıl daha takımda kalıp ondan sonra ayrılmak istediğini söyleyen Robben'e kulübün "o zaman bizim hiçbir gelirimiz olmaz. Bu sene takımda kalmakta ısrar edersen oynaman çok zor. Oynayamazsan da bir kayıptan sonra kendini zor toparlarsın. En iyisi sen sürekli oynayabileceğin bir takıma git. Hem senin geleceğin, hem de bizim için en uygun seçenek bu" diyerek üstü kapalı tehdit ettiği de gelen bilgiler arasında.

Arjen Robben'in kariyer planlaması

Beşiktaş'ın teklifinin hem Bayern Münih'i hem de Arjen Robben'i tatmin edecek düzeyde olduğunun da altı çiziliyor. Siyah beyazlıların Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak olmasının cazibesinin de hesaba katıldığında bu transferin yavaş yavaş gerçekleşme aşamasına geldiği iddia ediliyor.

Hollandalı oyuncunun da 1 yıl kaybetmeyi istemediği, Devler Ligi cazibesiyle Beşiktaş'a gelmeyi kabul edeceği, 1-2 yıl oynadıktan sonra da kendisine Çin, ABD ve Arap ülkelerinden gelen astronomik teklifleri değerlendirmeyi istediği de belirtiliyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Bayern Münih, Arjen Robben, BeşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor