25 Haziran 2018, Pazartesi

> Ali Gürel > Alper eşittir Mete üstüne de göbekli Deniz
Ali Gürel

Alper eşittir Mete üstüne de göbekli Deniz

17 Ekim 2016 08:21

Maçın skoruna etki eden hakem icraatlarının sadece ''penaltı pozisyonunu görmezden gelmekle sınırlı olduğunu'' sanmayın...


ARTIK YETER! AMA GERÇEKTEN YETER!

GEÇEN HAFTA OSMANLI MAÇI SONRASINDA METE K. İSİMLİ HAKEMLİKTEN NASİBİNİ ALMAMIŞ, GÖĞSÜNDEKİ KOKARTI DA KİMİN SAYESİNDE VE HANGİ SAİKLERLE TAKTIĞI BELLİ(!) OLAN KİŞİ HAKKINDA YAZDIKLARIMI LÜTFEN TEKRAR AÇIP OKUYUN..

ALANYASPOR MAÇI BAŞLADI, HAKEM ALPER U. NUN SAHADAKİ KİBİRLİ DURUŞUNU VE HAREKETLERİNİ GÖRÜNCE, İÇİMDEN “EYVAH AL SANA İKİNCİ METE K. VAK’ASI ” DEDİM..

NİTEKİM; BU DÜŞÜNCEMDE HİÇ YANILMADIĞIMI, HENÜZ 14. DAKİKADA, EMENİKE’NİN OMEROU İLE CEZA ALANI YAŞADIĞI İKİLİ MÜCADELE SONUCU, HAKEMİN VERDİĞİ DEVAM KARARI İLE SOMUT OLARAK GÖRDÜM..

EMENİKE RAKİP CEZA ALANINA, SAĞ KÖŞEDEN HIZLI BİR DRİPLİNG İLE GİRİYOR, OMEROU DA PEŞİNDE.. EMENİKE TAM KALECİ İLE KARŞI KARŞIYA KALACAK Kİ, OMEROU ÖNCE ARKADAN SARILIYOR AMA DÜŞÜREMİYOR.. YETMEDİ ADETA KÜNDE ATAR GİBİ SARILIP VE İNDİRİYOR..

HAREKETİN CEZASI NET PENALTI VE KIRMIZI KART OLMALI.. AMA KARAR DEVAM..

SAHADAKİ GENÇ ADAM HAKEMLİKTEN NASİBİNİ ALMIŞ OLSA; RAKİP MAÇIN BAŞINDA HEM 10 KİŞİ KALACAK, HEM DE BÜYÜK İHTİMALLE SKOR OLARAK GERİYE DÜŞECEK..

VALLAHİ DE PES, BİLLAHİ DE PES..

BU POZİSYONU GÖRMEMEK İÇİN METİN ŞENTÜRK OLMAK, AMA GÖRMEZDEN GELMEK İÇİN, İŞİN DAHA DA KÖTÜSÜ BİR YERLERDEN TALİMATLI(!)  OLMAK GEREK..

MAÇIN SKORUNA DOĞRUDAN ETKİ EDEN HAKEMİN İCRAATLARININ, SADECE “PENALTI POZİSYONUNU GÖRMEZDEN GELMEK İLE SINIRLI OLDUĞUNU” SANMAYIN..

RAKİP ALANYA OLMUŞ VEYA BAŞKA TAKIM OLMUŞ HİÇ FARK ETMEZ..

BİR HAKEM; AŞIRI SERT OYNAYIP, NEREDEYSE HER POZİSYONDA FAUL YAPAN, HATTA KASITLI TEKMELER ATAN BİR TAKIMA, YOL VERMEKLE KALMAYIP, ÜSTELİK FAULLERİ DE YAPAN TAKIM LEHİNE ÇALIYORSA, YANİ BİR TAKIMI İNCEDEN İNCEYE SAHADA DOĞRUYORSA, BİRİLERİ BUNA ÇIKIP DUR DEMELİ!

MAÇIN İLK 45 DAKİKASINDA, HAKEMLİK İLE YAKIN VEYA UZAKTAN İLİŞKİSİ OLMAYAN SAHADAKİ GENÇ ADAM, TAM 7 KEZ SARI KART ÇIKARTTI..

ANCAK EN AZ 5 SARI İLE 2 KIRMIZIYI İSE ATLADI.. ALANYASPOR’UN GÖBEKLİ OYUNCUSU(!) DENİZ’İ, ATTIĞI KASTİ TEKMELER NEDENİYLE, İLK YARIM SAATİN SONUNDA KESİN ATMASI GEREKİRKEN, 90 DAKİKA SAHADA TUTUYORSA, BEN BU İŞİN ARKASINDA ELBETTEKİ ART NİYET ARARIM.. 

FAZLA SÖZE GEREK YOK..

ŞİMDİ BURADAN ÜÇ KİŞİYE ÇOK NET ÇAĞRI YAPIYORUM..

*SN. A. YILDIRIM…

FENERBAHÇE’ NİN SAHADA HAKEMLER TARAFINDAN BU DERECE KATLEDİLMESİ NE NEDEN SESSİZ KALIYORSUNUZ?

*BAY YUSUF N…

SİZİN GEÇMİŞTE DE MHK BAŞKANLIĞI YAPTIĞINIZ DÖNEMLERDE, F.BAHÇE MAÇLARINA TAYİN ETTİĞİNİZ HAKEMLERİN HANGİ AMACA HİZMET ETTİKLERİ BELLİ, ÇÜNKÜ SİZİN RENKLERİNİZ BELLİ..

BJK VE GS MAÇLARI HAKEMLERİNİN, BU TAKIMLARIN LEHİNE OLAN HATALI KARARLARINI, TERAZİNİN BİR KEFESİNE, FB MAÇLARININ HAKEMLERİNİN VERDİĞİ KARARLARI DA, TERAZİNİN DİĞER KEFESİNE KOYUP BİR BAKIN.. SONRA DA DÖNÜP AYNADA BİR DE KENDİNİZE BAKIN..

BAKALIM HANGİ SONUÇLARI ÇIKARTACAKSINIZ?

HÂLÂ VİCDANINIZ RAHAT İSE, SÖYLECEK SÖZÜM YOK..

* BAY D. ADVOCAAT…

SİZ BU TAKIMIN HOCASI OLDUNUZ.. AMA HALEN HANGİ TAKIMIN BAŞINDA OLDUĞUNUZUN ACABA FARKINDA MISINIZ?

FENERBAHÇE KLÜBÜ, BUGÜNE DEK ÇALIŞTIĞINIZ KULÜPLERE BEN-ZE-MEZ..

ŞİMDİ SORUYORUM..

*MAÇIN SONUNDA, “KULÜP BENDEN İYİSİNİ BULUYORSA, BENİ HEMEN GÖNDERSİN” NE DEMEKTİR? YOKSA SİZ KAÇMAK İÇİN BAHANE Mİ ARIYORSUNUZ?

*SİZ HER BULDUĞUNUZ BOŞLUKTA, HOLLANDA’ YA TÜYMEĞE MECBUR MUSUNUZ? TESİSLERDE KALIP, TAKIM İLE KAYNAŞMANIZ GEREKİRKEN, BU TAKIMI NEREDEYSE, MAÇ SABAHI GÖRECEK HALE GELDİNİZ..

* BU TAKIMIN GENİŞ ALAN BULDUĞUNDA YEGÂNE İŞ YAPABİLECEK OYUNCUSU EMENİKE, SAHADA RAKİP STOPERLER İLE BOĞUŞURKEN, GÖLGESİNDEN SAKLANAN V. PERSİE’ Yİ SAHADA MAÇ BOYUNCA TUTMAK NİYE?

*GELİR GELMEZ GÖZDEN ÇIKARTTIĞINIZ AATIF, HEM KENDİNE OLAN ÖZ GÜVENİNİ, HEM DE SİZE OLAN GÜVENİNİ KAYBETMİŞ.. BU SAATTEN SONRA AATIF’ TAN BU TAKIMA HAYIR GELMEZ.. BUNA RAĞMEN, 64. DAKİKADA ONU KURTARICI GİBİ SAHAYA SÜRMEK DE NEYİN NESİ?

* STOCH İLE AATIF ARASINDA BU DERECE SİKLET, KALİTE, VE FORM FARKI VARKEN, ÖNCELİKLE AATIF’I SAHAYA SÜRMEK NİYE?

* BU TAKIMIN EZBERİNİ BOZUP, YILLARDIR ALIŞIK OLDUĞU OYUN FORMATINI (YAN PAS/STOP PAS) DEĞİŞTİRİNİZ.. ANCAK; MEVCUT KADRO YAPISI, BUNA MÜSAİT Mİ, ACABA BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

* BU TAKIMIN KONDİSYONU SEZON BAŞI YÜKLEME YAPILMADIĞI İÇİN YETERSİZ, BUNU GELİR GELMEZ SÖYLEDİNİZ.. ANCAK GEÇEN ZAMAN ZARFINDA BU PROBLEMİ ÇÖZMEK İÇİN, NEDEN PLANLI BİR ÇALIŞMA YAPMADINIZ?

* BU TAKIMIN KENAR BEKLERİ, ÖZELLİKLE DE VAR DER WİEL HÜCUMSAL ANLAMDA OYUNA HİÇ KATKI SAĞLAMIYOR.. OYSA Kİ; GEÇTİĞİMİZ YILLARDA SÜREKLİ PASA DAYALI OYNAMASINA RAĞMEN, BU TAKIMIN KENAR BEKLERİ HÜCUMA SON DERECE KATKI YAPTIKLARI İÇİN SÖZLEŞMELERİ BİTİNCE KAPIŞILMADI MI?

* OYNATTIĞINIZ ŞABLON; HIZLI TOP KAPMAK- HIZLI HÜCUMA ÇIKMAK VE RAKİPTEN DÖNEN TOPLARI ÇABUK ALMAK ÜZERİNE KURULU.. ANCAK; TAKIMDA BUNU YAPABİLEN TEK KİŞİ ÖN LİBERO M. TOPAL.. YANİ; NE FORVET, NE DE KENAR OYUNCULARI BUNU YAPAMIYOR.. O HALDE ÇÖZÜMÜNÜZ NEDİR?

SON SÖZ: YUKARIDA YER ALAN SORULARIMIN MUHATAPLARINDAN ÖZELLİKLE BAY YUSUF N. İLE D. ADVOCAAT BAŞINI ELLERİNİN ARASINA ALIP, DÜŞÜNMELİ VE KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ..

SN. A.YILDIRIM DA MASAYA YUMRUĞUNU VURUP, BAZI MİHRAKLARA GEREKEN UYARILARI YAPMALI.. AKSİ HALDE; BUGÜNKÜ TARİHİ LÜTFEN NOT EDİN,  FENER SEZON SONU, LİGİ EN İYİ ALITINCI SIRADA BİTİRİR..  BİZDEN SÖYLEMESİ..En Son Dünyadan ve Avrupadan Futbol Haberleri