19 Nisan 2018, Perşembe


> Galatasaray > Alp Yalman: Seçim olmasına en az 2 sene var

Alp Yalman: Seçim olmasına en az 2 sene var

Galatasaray'da Duygun Yarsuvat ile seçim yarışına giren Alp Yalman, önemli açıklamalarda bulundu.


18 Nisan 2016 00:25

Alp Yalman: Seçim olmasına en az 2 sene var

Galatasaray'da Duygun Yarsuvat ile seçim yarışına giren Alp Yalman, Telegol programına konuştu.

Galatasaray'ın durumu hakkında Alp Yalman, ''Sporda bu da var. Galatasaray zor günlerden geçiyor. Burada çok önemli olan Galatasaray'ın kendi değerlerini yitirmeden bu zor günlerin üstesinden gelmesi. Buna benzer günlerde fi tarihinde 3 sene arka arkaya şampiyon olduktan sonra Galatasaray belli zaman şampiyon olamadı. İnşallah uzun süre bu durumda kalmaz. Ama bunlar olmamış, yaşanmamış şeyler değil. Ali Uras'ın 7 senelik başkanlığı sırasında da Galatasaray başkanlığı kazanamamıştı. Ama orada başka şeyleri düzeltti. Galatasaray güç durumda. Mali ve sportif olarak'' dedi.

''Ben seçim olacağını zannetmiyorum''

Seçim fikrine karşı çıkan Alp Yalman, ''Galatasaray nasıl idare edileceğini en iyi Galatasaraylı bilir. Galatasaray seçmesini bilmiyor derseniz bile bana göre seçilenin arkasında durması lazım. 3 ayda bir, 6 ayda bir değişiklik olsun demek Galatasaray'ın adetlerine uygun değil. Galatasaray seçtiği insanın arkasında durmasını bilmesi lazım. Galatasaray çok maddi olarak zor günlerden geçiyor. Seçim olmasına en az 2 sene var. Ben seçim olacağını zannetmiyorum. Ben doğru bulmuyorum. Galatasaray'da seçilen insan, kimlerle geleceğinin hesabını kitabını iyi yapıyor olması lazım. Galatasaray hafife alınacak bir yer değil. Biz de bu yükü kimlerle kaldırabileceğimizi hesap ettik. Eminim ki şu an görevde olanlar da bu hesapları yaptı'' diye konuştu.

''Galatasaray seçmeyi öğrenecek''

Siz Dursun Özbek'in durumunda olsaydınız istifa eder miydiniz? sorusuna ise Yalman, ''İstifa söz konusu olmazdı. Emaneti taşımak için geliyor. İyi taşınması için bir yardım gerekiyorsa her Galatasaraylının destek olması lazım. Bu olmadı, hadi bakalım yeniden olmaz. Adnan'dan bu yana dönemini tamamlayan yönetim yok. Yönetimlerde istikrar olmazsa, takımların hiçbirisinde istikrar olmaz. Galatasaray'da bunların düşünülmüyor ve konuşulmuyor olması lazım. Galatasaray seçmeyi öğrenecek. Yanlış seçiyorsa da seçtiğinin arkasında durmasını öğrenecek'' diye cevap verdi.

''Galatasaray halka kapalı mı?''

Galatasaray halka açılmalı şeklinde gelen tepkiye Alp Yalman, ''Galatasaray halka kapalı mı? Bir kulüp sinema salonu gibi değildir. O zaman kulüp olmaz. Galatasaray kendi üyesini seçerken dikkatli olmak zorundadır'' cevabını verdi.

''Sabır gerekiyor''

Sözlerine devam eden Alp Yalman, ''Galatasaray'da işler o kadar basit değil. Olmaması lazım. Sabır gerekiyor. Paniğe gerek yok. Düzelebilmesi için böyle lazım. Bunlar gitsin, öbürleri gelsin olmaz. Kaç seçimdir bir istikrar yakalayamıyor Galatasaray. Lise dışından niye başkan olmasın? Lisesiz veya liseli oluyor olması üzerinde konuşulacak bir şey olmaması lazım. Yeteneklerinin konuşulması lazım'' diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Telegol

Etiket: alp yalman, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor