21 Nisan 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > Ali Şen: Ben Fenerbahçe başkanı olsam Maher'i kaçırmazdım

Ali Şen: Ben Fenerbahçe başkanı olsam Maher'i kaçırmazdım

Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen, sarı-lacivertli takımın transfer döneminde Osmanlıspor'a kaptırdığı Maher hakkında konuştu.


04 Ekim 2016 22:40

Ali Şen: Ben Fenerbahçe başkanı olsam Maher'i kaçırmazdım

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen, ''Fenerbahçe'nin penaltısını yediler. Bu hakemlerle gideceğiz. Hakemler iyi başladı ama bu tip hatalara herkes alışacak. Futbol hareketli bir spor. Bu tarz yanlışlıklar olabilir. Yeter ki kötü niyet olmasın. Hakemlerin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum'' dedi.

ADVOCAAT GENÇ OYUNCULARIN MORALİNİ BOZAR

Şen, ''Kulüp yönetenler kendilerine reaksiyon yapılınca alkışla karşılamazlar. Taraftar tepkileri var.
Ben iki yüzlü değilim diyen Advocaat Avrupa'lı futbolculara bunları söyleyebilir. Avrupalı futbolcular bunu duyup kendisini düzeltmesi gerekir. Bu laf Persi'ye etki etmez. Ama Salih'e bunu söylersen genç olan oyuncuyu moral olarak çökertebilir. Antrenörün oyuncusuna moral verip yükseltiyorsa bunun bir yanlışı yok.  Ben oyuncunun morali düşük, kötü oynadığını görüyorsam, hatayı başındaki yöneten de görürüm. Futbolcunun morale ihtiyacı varsa, onu hocasının vermesi gerekir. Advocaat'ın dediğinde yüzde yüz haklı olsaydı. Psikolog diye biri olmazdı. O yüzden göz ardı etmemek gerekir'' ifadelerini kullandı.

Ali Şen milli takımla ilgili olarak, ''Fatih Terim iyi bir futbolcuydu. Sonra iyi bir antrenör oldu. Büyük adamdı, büyük adam olmaya devam etti.Fatih Terim'in yaptığını kalpten, gönülden destekliyorum. Antrenör oyuncuya durumu anlatıp da, oyuncu federasyona kadar gidiyorsa hata oyuncunundur. Terim ne Arda'ya ne 5 tane Arda'ya boyun eğmez. Ben Fatih'i iyi tanıyorum. Benim tanıdığım Terim Arda kötü ve yedekteyken kadroya almadı mı? Oynamayan bir Arda'yı milli takıma alan Fatih Terim, oynayan, gol atan, iyi olan Arda'yı almaz mı? Demek ki birşey oldu. Olan durumda Fatih Terim yanlış yapacağı ihtimali benim kafamda sıfır. Demek ki bizim genç futbolcular denizleri ben yarattım psikolojisine girdiğinde hata yapmış olur. Ben düzen ve disiplin taraftarıyım. Her zaman disiplin ve düzen olması taraftarıyım. Bu milli takım Hırvatistan'la berabere kaldı. İyi bir futbolcu gelecek diye mevcut durumdaki oyuncuları mı kaybetseydi Milli Takım..'' dedi.

VOLKAN DEMİREL'İN ÖNÜNÜ AÇMALI

Eski başkan Şen, ''Volkan Demirel, bu kadar yıl gösterdiği performans insan üstüydü. İnanılmaz maçlar çıkardı. Şampiyonlar Ligi'nde penaltılar kurtardı. Şişmanlamaya uygun olan bir kalecinin bu kadar atik olması takdirlerin üstündeydi. Yaşın ilerlemesi, topa karşı reaksiyonunun eskisi gibi olmamasından kaynaklabilir. Volkan'a Fenerbahçe'nin ihtiyacı var. Onun yedeklerini forma sokması gerekir. Volkan Demirel'in uzun süre teknik direktör olmasını istiyorum Fenerbahçe'de. Fenerbahçe'nin kaleci antrenörleri çok başarılı. Volkan'ın yedek kalecilerin oynamasına rıza göstermesi gerekir'' diye konuştu.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI

Ali Şen, ''10 puan kaybedildi 6 maçta. Fenerbahçe buna alışık değil. Daha fazla kazanıp daha az kaybetmesi gerekir. Eğer ki böyle devame ederse 6 defa daha puan kaybederse rekor bir kayıp olur. Milli maç arasını iyi değerlendirip, çok iyi bir kadro çalışması yapması gerekir. Fenerbahçe'nin puan kaybetmeye tahammülü yoktur. Hesap yapmayıp nasılsa telefi ederiz derse o puanlar yetmeyebilir. Fenerbahçe'nin beraberliğe bile tahammülü yoktur'' dedi.

MAHER

Şen, ''Maher eğer iyi çalıştırılırsa. Ligin en iyi transferi olur. Eğer üzerine gidilip iyi çalıştırılırsa büyük futbolcu olur. 25 milyonlara satılabilir. Ben Fenerbahçe başkanı olsaydım Maher'i kaçırmaz, transfer ederdim'' şeklinde konuştu.

NURİ ŞAHİN

Ali Şen, ''Nuri Şahin çabuk oyanayan futbolcu değil. Yaşı da geçti. Güzel maçlar çıkardı ama bize gerekli 10 numara vasfına sahip bir oyuncu değil. Çabuk oynaması gerekir. Robin'in süratı yok. 10 numara oyuncunun hızlı olması gerekir.  Biz Alex'in çabuğunu bulmamız gerekir'' dedi.

ROBIN van PERSIE?

Ali Şen, ''Robin van Persie bile bile ladestir. Müthiş bir kariyere sahip. Çok iyi bir futbolcu. Ama futbolcunun dünü yok, bugünu var. Bugünkü van Persie eski van Persie değil. Türkiye'de şartlar Avrupa'dan daha iyi. Onun için oyuncunun burada daha çok çalışması gerekir. Van Persie'nin bundan sonra Fenerbahçe'ye büyük katkıları olacağını sanmıyorum'' şeklinde konuştu.

Kaynak: Radyospor

Etiket: ali şen, maherHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor