20 Nisan 2018, Cuma


> Diğer Sporlar > Ali Gürbüz, Kırkpınar'da iddialı

Ali Gürbüz, Kırkpınar'da iddialı

Ali Gürbüz: "Altın kemerin ebedi sahibi olmak için çalışıyorum"


20 Temmuz 2016 16:05

Ali Gürbüz, Kırkpınar'da iddialı

650 ve 651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Ali Gürbüz, iki yıl aradan sonra Kırkpınar'da başpehlivanlık için er meydanına çıkacak.

Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü pehlivanı Ali Gürbüz, 655'incisi gerçekleştirilecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için kamp sürecini tamamladı.

Korkuteli ilçesi ile Muratpaşa Belediyesi Recep Gürbüz Eğitim Merkezi ve Spor Salonu'nda günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını tamamlayan Ali Gürbüz, verimli bir kamp süreci geçirdiğini ifade etti.

Kırkpınar'da daha önce de altın kemer kazandığını vurgulayan Ali Gürbüz, "Altın kemerin ebedi sahibi olmak için çalışıyorum. Hedefimize varmak için kararlı ve en iyi şekilde hazırlandım. İnşallah altın kemeri takıp, Antalya'ya geleceğim. Bana güvenenlerin güvenlerini boşa çıkarmamak için çalışıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Hazırlık sürecinde 5 kez başpehlivan oldu

Ali Gürbüz, 15 Mayıs'ta Bursa Nilüfer Belediyesi 54. Çalı Yağlı Güreşleri, 19 Mayıs'ta Kırklareli Büyükmandıra Belediyesi 91. Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Güreşleri'nde, 22 Mayıs'ta Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde, 29 Mayıs'ta Beylikdüzü Belediyesi Yağlı Güreşleri'nde, 4 Haziran'da ise Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi 52. Kiraz Festivali güreşlerinde başpehlivan oldu.

Bu arada, Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübünden farklı boylarda 30 güreşçi er meydanına çıkarak, derece elde edebilmek için mücadele edecek.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor