20 Haziran 2018, Çarşamba


> Milli Takım > Ali Dürüst: Arda'nın alınmamasına şaşırmadım!

Ali Dürüst: Arda'nın alınmamasına şaşırmadım!

Ali Dürüst: Arda'nın alınmamasına şaşırmadım! Derin Futbol programının sorularına cevap veren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekilli Ali Dürüst, Milli Takım ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.


04 Ekim 2016 08:07

Ali Dürüst: Arda'nın alınmamasına şaşırmadım!

Ertem Şener'in sunduğu Derin Futbol programının Milli Takım'ı masaya yatırdığı gecede çok önemli gelişmeler yaşandı.

Programda, Derin Futbol ekibinin, konu ile alakalı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekilli Ali Dürüst ile yaptığı röportaj yayınlandı. Dürüst, "Arda'nın alınmamasına şaşırmadım" dedi.

işte Dürüst'ün açıklamaları:

"Primler belli, oyuncuların aldığı primler belli. Bunlar yönetim kararıyla verilmiştir. TFf bütçesinden uygun olan primler hesaba yatmıştır.

Yani geçmişten gelen primler de oluyor, orada bir yanlış anlaşılma var. Fransa kadrosunda olmamış olup da, daha önceki dönemden prim alan isimler olmuştur. Geçmişten gelen primler yattığı için bir yanlış anlaşılma olmuştur. Rakamları bilmiyorum.

TÜMER İLE ARDA KAVGASI YOK

Milli takımdaydım Tümer ile Arda arasıdna bir kavga görmedim. Üstün kişilikleri vardır bu isimlerin. Tümer de çok faydalı olmuştu. Ben oradaydım böyle bir şeye şahit olmadım. Bunlar nereden çıkıyor bilmiyorum. Bizim görevimiz teknik direktörle oyuncu arasına girmek değil, biz oyuncuyla teknik direktör arasına girmeyiz.

Milli formaya hizmet etmek herkesin görevidir. Bu milli formadır. Kişiler üzerinde durmayalım. Ben oyuncuların basın üzerinden yaptığı açıklamalara cevap vermem. Milli takım herkese açıktır. Dün geldiği gibi yarın da milli takıma gelebilir oyncular. Milli takımlar kişiler üzeri bir olaydır. Fatih Terim, federasyonun yetkilendirdiği en yüksek durumdaki kişidir. TFF, Fatih Terim'e milli takımı seçme yetkisi vermiştir, o da kararını vermiştir. Dolayısıyla federasyon orada zaten.

CEVABI TERİM VERECEKTİR

Kadro seçiminde kişisel bir durum söz konusu değildir. Arda ile veya diğer oynculara spekülasyonlar hakkında en doğru cevabı Terim verecektir. Yarın başkası gelir, öbür gün başkası gelir. Kadro seçimi Terim'in yetkisinde çünkü o tercihi yapsın diye oraya seçiliyor.

ARDA'YA ŞAŞIRMADIM

Genen maçta da Arda yoktu. Şaşıracak bir şey yok. Bir şeye şaşırmadım. yetki verdiğimiz hoca takımı seçmiş, neden şaşırayım.

Milli takım tek bir şey değil ki, bir birlikteliktir. Ne başarıdan ne başarısızlıktan tek başına bir kişi sorumludur. Milli takım devamlılık isteyen bir olaydır. Başarı veya başarısızlık hep beraber olacak bir şeydir. Takım olmayı başardığımız zaman, taraftar da yanımızda olunca güzel sonuçlar alıyoruz.

AF DİYE BİR OLAY YOK

Fatih Terim'i yeni keşfetmiş gibi soru soruyorsunuz. Bir futbolcunun hocasından korkması gibi bir şey olmaz, saygı duyar. Her maç arefesinde oyuncular seçiliyor. Dün kadroda olmayan oyuncuyu bugün kadroda olabiliyor. Herkes milli takıma hizmet için burada. Kadroya almama konusunu, affetmeme hususunda değerlendirmek istemiyorum. Kadroya alınmayanlar hata mı yapmış oluyor"

Kaynak: Derin Futbol

Etiket: ali dürüst, arda turanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor