22 Eylül 2018, Cumartesi


> Atiker Konyaspor > Ali Çamdalı geri dönecek mi? Başkan açıkladı!;

Ali Çamdalı geri dönecek mi? Başkan açıkladı!;

Atiker Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Yılmaz, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında açıklamalarda bulundu. Emrah Karalinç ile İlker Koç’un sorularını yanıtlayan Yılmaz, Sportif Direktör konusu, Ali Çamdalı’nın kadro dışı kalması ve yabancı kuralı hakkında açıklamalar yaptı.


21 Eylül 2017 21:10

Ali Çamdalı geri dönecek mi? Başkan açıkladı!;

“Çıkış yakalamak istiyoruz”

"Akhisarspor maçıyla birlikte çıkışa geçebilmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Her türlü hazırlıklar yapılıyor. Zorlu bir fikstür içindeydik. Trabzonspor, Başakşehir ve Beşiktaş maçlarını atlattık. Bundan sonra daha denk takımlarla oynayacağız. Çıkış yakalamak istiyoruz."

Bülent Akın ile yolların ayrılması…

"Sportif Direktörlük makamını kaldırdık. Yönetim kurulumuzdan bir arkadaşımız Fatih Tınmaz arkadaşımızı atadık. Bundan sonra böyle bir görev olmayacak. Takımı daha iyi anlayabilmek, yönetimin daha kucaklayıcı olması açısından yönetimden bir arkadaşımızı görevlendirmiş olduk. Eğer sportif direktörlük konusu zorunlu hale getirilirse çalışma yaparız."

Ali Çamdalı geri dönecek mi?

"Ali Çamdalı ile ilgili bir gelişme yok. Şu anda Ali’den bir hamle bekliyoruz. Geçen sene daha çok defansif bir futbol oynuyorduk. Mustafa Reşit Akçay ile birlikte farklı bir sisteme geçildi. Bir uyuşmazlık oldu. Belki de bu sistemin, anlayışın üzerine bir durum oluştu. Ali, bu doğrultuda kadro dışı kaldı. Herhangi bir tartışma olmadı. Doku uyuşmazlığı oldu. Bunu çözmeye çalışıyoruz."

Avrupa Ligi hakkında

"Guimaraes maçı bizim için önemli. Şu anda maçlarımızı seyircisiz oynuyoruz. Seyircimizin desteğiyle beraber kazanmak istiyoruz. Taraftarlarımızın desteği önemli. Taraftarlarımız da mağdur edildi. İnşallah taraftarımızla birlikte o maçı kazanırız.

Yabancı konusu çok tartışılıyor. Sınırlandırılmasından ziyade altyapıya kesinlikle önem verilmeli. Altyapıdan çıkan çocuklara TFF’nin destek vermesi önemli diye düşünüyorum. A Takım’da altyapıdan çıkan oyuncuların oynatılma zorunluluğunun getirilmesi lazım. Bunların sağlanması gerek. Aslında bu konular yabancı tartışmasının önüne geçer. Oyuncu yetiştiremedikten sonra bu sınırlamaların getirilmesi çok doğru olmaz diye düşünüyorum."

Kaynak: Radyospor

Etiket: atiker konyaspor,ali çamdalıHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor