27 Mayıs 2018, Pazar


> Dünyadan Futbol > Alex'ten yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı!

Alex'ten yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı!

Fenerbahçe idollerinden Alex de Souza, Milli Takım ile Dünya Kupası'nda boy gösterememesi ile ilgili olarak bir haksızlığa uğradığını düşünmediğini söyledi.


30 Mayıs 2016 14:01

Alex'ten yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı!

Alex de Souza, hiç şüphe yok ki kendi kuşağının en yetenekli oyuncularından bir tanesi. Coritiba, Fenerbahçe, Palmeiras ve Cruzeiro takımlarında saygı duyulacak performanslar sergileyen Alex, kimilerine göre Milli Takım ile bir Dünya Kupası'nda oynamayı hak etmişti.

Brasil Global Tour kapsamında açıklamalarda bulunan Alex, "Ben haksızlığa uğradığımı düşünmüyorum. Milli Takım'da oynamak için birçok şansım oldu" ifadelerini kullandı.

"İki Copa America kazandım ve Konfederasyon Kupası'nda oynadım. Her hoca kendi tercihlerini ve seçimlerini yapar"

2004 yılında Fenerbahçe'ye transfer olan Alex, 2012 yılına kadar Fenerbahçe'de kaldı ve bu yıllar içinde kulübün yüzü ve yıldızı haline gelmeyi başardı. Türkiye'ye gelmeden önce Milli Takım'a çağrılmaya devam eden Alex, bu andan sonra Uluslararası kariyerinde yavaşlamaya gitti. Ancak Alex, tercihleri sebebiyle pişman değil.

"Ben Türkiye'ye gelmeden önce iki kez Copa America'da oynadım ve hocalar kim olduğumu biliyorlardı" diyen Alex, "Fenerbahçe'de çok iyi dönemlerim oldu. Şampiyonlar Ligi'nde de forma giydim" ifadelerini kullandı.

Alex, Copa America kazanan eski Brezilya'nın parçalarından biriydi. Şimdi Brezilya, 4 Haziran'da başlayacak olan Copa America'da tekrar boy gösterecek. "2004 yılında çok rekabetçi ve her şeyi kazanmaya yakın bir takımdık" diyen Alex, bu yıl da Brezilya'nın başarıya ulaşacak güce sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Etiket: Fenerbahçe, Alex de SouzaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor