27 Mayıs 2018, Pazar


> Basketbol > Alex Tyus: Galatasaray taraftarı çok çılgın

Alex Tyus: Galatasaray taraftarı çok çılgın

Galatasaray Odeabank’ın yeni sezonda savunma amirliği görevini üstlenecek olan yeni transferi Alex Tyus, Eurohoops’a konuştu.


06 Ekim 2016 19:25

Alex Tyus: Galatasaray taraftarı çok çılgın

Kariyerinde daha önce Euroleague şampiyonluğu yaşamış olan Tyus, Euroleague’de başarıya gitmenin sırlarını verirken yeni takımı ve yeni sezon hakkında samimi açıklamalar yaptı.

Maccabi Tel Aviv ile Euroleague kupasını kaldıran Tyus’a öncelikle bir Euroleague kupası nasıl kazanılır diye sorduk. O da takım olmanın ve beraber oynamanın önemine dikkat çekti: “Bence bir Euroleague şampiyonluğu her şeyden önce takım olarak beraber kalmayı gerektiriyor. Ve bu sezon başından sonuna kadar böyle olmalı. Çok iyi konsantre olmalısınız ve oyuncuların saha içi kadar saha dışında da anlaşabiliyor olmaları gerekiyor. Bu sadece iyi basketbol oynamakla alakalı değil bence, iyi basketbolun yanında takımın sezon içinde sürekli iyiye gitmesi de gerekiyor. Her maçı kendi özelinde oynayıp adımları tek tek atmalısınız. Bir taraftan şampiyonluk için biraz şansa da ihtiyacınız var elbette.”

Alex Tyus, Galatasaray’ın savunmada en çok güveneceği oyuncuların başında geliyor. Kadroda savunma özellikleriyle öne çıkan ilk isim olması onun üzerinde bir baskı oluşturuyor mu?

“Kesinlikle bir baskı hissetmiyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum çünkü biliyorum ki bu takıma farklı bir şey katabileceğim için buradayım. Savunma tarafında, bloklarda, birden fazla pozisyonu savunabilme noktasında ve bunun gibi şeylerde kimsenin yapamadığı kadar iyi işler yapabildiğim için buradayım. Bu yüzden Galatasaray’a yardımcı olabilmek için sabırsızlanıyorum. Takımın kazanmasına olabilecek her şekilde yardımcı olmak istiyorum.”

Stephane Lasme geçtiğimiz sezon Galatasaray’ın ulaştığı başarının en büyük mimarlarından biriydi. Tyus, onun varisi olarak bu takıma katılacak. Lasme’nin yarattığı ölçekte bir etki bırakabileceğini düşünüyor mu? “Tabii ki. Bence geçmişte Euroleague’de yaptığım birçok harika şeyi burada da yapabileceğim bir ortam olacak. Özellikle Maccabi’de birçok yetenekli ve yaratıcı oyuncu bana hem hücumda hem savunmada çok yardımcı olmuştu ve ben de savunmada özellikle maçın gidişatını değiştiren oyunculardan olmuştum. Bu da bu sezon burada yapabileceğimi düşündüğüm şeylerden biri.”

Peki ya Galatasaray taraftarları? “Onlar muhteşem. Buradaki taraftarlar tam anlamıyla çılgınlar. Bize çok fazla enerji verecekler ve evimizde olduğumuzda bizi yenilmesi zor bir takım haline getirecekler. Özellikle yeni formatla beraber bu çok önemli çünkü evinizi korumanız gerekiyor. Çok çok önemli.”

Etiket: Galatasaray, Alex TyusHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor