22 Haziran 2018, Cuma


> Galatasaray > Alex Song'un Galatasaray'a gelişi 2 yıl gecikmeli olacak

Alex Song'un Galatasaray'a gelişi 2 yıl gecikmeli olacak

Galatasaray'ın müstakbel yeni transferi Alex Song'un sarı-kırmızılı takıma transferi 2 yıl önce gerçekleşmemişti.


02 Haziran 2016 00:05

Alex Song'un Galatasaray'a gelişi 2 yıl gecikmeli olacak

Galatasaray'ın müstakbel yeni transferi Alex Song'un ilginç bir hikayesi var. Sarı-kırmızılı ekibin eski oyuncusu Rigobert Song'un yeğeni olan Song, Kamerun'da doğdu. Babasının 5 farklı eşinden 11 erkek ve 17'de kız olmak üzere 28 çocuğu vardı. Song'un babası kendisi iki yaşındayken vefaat etti.

Bu yüzden Kamerunlu oyuncu Galatasaray'ın son 2 yılda kendisini yaptığı teklifleri kabul etmedi. Çünkü iki oğlu olan Song'un küçük oğlu o dönemde çok ciddi bir hastalık geçirmişti. Ölümden dönen oğlu için doktorlar Londra'da bir tedavi süreci önerince Kamerunlu oyuncu da West Ham'ın yolunu tutmuştu.

Fakat şu anda oğlu iyileşen Song'un Galatasaray'a gelmesine engel kalmadı. Song'un eşi Olivia'nın da İstanbul'da yaşamaya sıcak bakması transferi muhtemel hale getirdi. Song'un gelecek hafta içinde İstanbul'a gelerek Başkan Dursun Özbek'le yüzyüze görüşeceği bildirildi.

Song'un rekoru henüz kırılmadı

Galatasaray'ın müstakbel transferi Alex Song tam bir pas dehası... 2013 yılında Barcelona'nın Valladolid'i yendiği maçta Kamerunlu oyuncu 102'de 102 isabetli pas yaparak dünya tarihine geçmişti. Song ayrıca yüzden fazla pas yapıp bu pasların tamamında isabet sağlayan tek oyuncu olarak da tarihe geçmişti. Song'un bu rekoru halen daha kırılamadı.

 

Kaynak: Fotospor

Etiket: alex song, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor