27 Mayıs 2018, Pazar


> Galatasaray > Albayrak'dan Galatasaray'ı kurtaracak proje

Albayrak'dan Galatasaray'ı kurtaracak proje

Galatasaray'ın eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı kulübün ekonomik olarak rahatlaması için projesini anlattı.


14 Haziran 2016 01:45

Albayrak'dan Galatasaray'ı kurtaracak proje

Galatasaray'ın eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı kulübün ekonomik olarak rahatlaması için projesini anlattı.

Abdurrahim Albayrak, ''Galatasaray'da 196 loca var. Benim locam 16 kişilik. Bu localarda maç izleyen herkes Galatasaray üyesi değil. Öncelikle bu locayı almaları konusunda Galatasaray üyesi olmaları sağlanmalı. Benim hesabıma göre 2000 kişi böyle. Bu 2000 kişiden 10 bin lira toplanarak 20 milyon TL gelir elde edilmeli. Yine localar 3-5-10 neyse satılmalı. Bitmediyse uzatılmalı. Buradan 100-110 milyon Dolar gelir gelir. Bu da Galatasaray'a rahat nefes aldırır. Bu 196 loca sahibiyle görüşme yapılmalı. Yine Spor bakanı ile görüştüm bu locaya girenlere passolig şarı konulmamalı. Mesuliyet loca sahibinde olmalı'' diye konuştu.

Albayrak'dan Riva gerçekleri

Abdurrahim Albayrak, Galatasaray'ın kurtuluşu olarak görülen Riva projesi hakkında konuştu.

Abdurrahim Albayrak, ''Kiptaş genel müdürü benim arkadaşım İsmet Yıldırım. Onunla konuştum. Galatasaray'ın Riva'daki arazisi tek başına bir anlam ifade etmiyor. Oranın değerlenmesi için  başka projelerin olması, oraya altyapının gitmesi, yolların yapılması gerekiyor. Bu durum olduktan sonra oranın değeri artacak'' dedi.

Albayrak: Aysal, Terim Galatasaray'a yakışmıyor, dedi

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak, katıldığı bir televizyon programında çok ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak, katıldığı bir televizyon programında çok ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Albayrak şunları söyledi:

"Ünal Aysal, 'Fatih Terim Galatasaray'a yakışmıyor' dedi'

"2'inci seneden sonra Ünal Aysal'ı çok dolduruşa getirildi. Hatta, soyunma odasında bazı futbolcular direkt başkanı aramaya başladılar. "Ya hoca, ya ben" dediler. O zaman bu işin çok sıkıntıya gireceğini, bir maçtan sonra da soyunma odasından yukarıya beni çağırdılar. Ünal Aysal, "Radikal kararlar aldım, hocayı gönderiyorum. Galatasaray'a yakışmıyor" dedi. Herhalde Mersin İdmanyurdu maçıydı. Hem Ali Dürüst, hem ben karşı çıktık. Biz de ayrılırız dedik. Şampiyonluğa gidiyoruz. 2 gün sonra Juventus maçı var. Biz o akşam o işi vazgeçirdik. Hocayı o akşam göndertmedik."

"Hocaya gerek yok"

Albayrak, Fatih Terim'in ayrılmasının ardından Ünal Aysal'ın hocaya gerek olmadığını söylediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"O an belli ki, bizimle çalışmayı kafasında bitirmiş belli ki. Şampiyonluk yemeği yenmeden, terimiz üzerimizde soğumadan bu kararı almış. Bütün camia olarak birlikte olduk. Zor şartlarda 2 sene üst üste şampiyon olduk. Ben çok heyecanlanıyordum bir maçta, Ünal Aysal bana dedi ki, "Heyecanlanma, niye heyecanlanıyorsun." Ben de dedim ki, "Bu işin gelecek senesi de var.". Ünal Aysal da bana, "Gelecek sene 2 yıldız getiriyorum, hiç hocaya bile gerek yok. Hoca da istemiyorum. Bu takım Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacak." dediği anda, ben "Eyvah, şimdi yandık." dedim. "Siz bu düşünceye kapıldıysanız, biz felakete gidiyoruz. Barcelona, Chelsea niye antrenör alıyor." dedim."

"Seçimin nedeni bizi ve Fatih Hoca'yı yönetmemekti"

"O seçim kararını almasının nedeni bizi ve Fatih Hoca'yı yönetememek. Kendine o kadar güveniyordu ki, antrenörsüz bile gidebileceğini düşünüyordu. Futbolcularla diyaloglara girmeye başlamıştı. Ben önceki başkanları da biliyorum. Futbolcularla mesafe koyardı. Başkan böyle olunca yolun sonuna geliniyor."

"Ünal Aysal, Galatasaray'da başkanlığa gelirken 100 milyon Dolar vereceğim, dedi ama vermedi."

"Eski yöneticilerden biri bana ağır hastayken 'Ölürsen öl' dedi"

"Hiç affetmeyeceğim iki şey var. Ben ağır hastayken eski yöneticilerden biri bana 'Ölürsen öl' dedi. Diğerini ise anlatmayacağım. Anlatırsam yer yerinden oynar. Bazı insanlar sokağa çıkamazlar."

"Şenol Güneş'i Galatasaray'a düşündüm"

"Prandelli görevden ayrıldıktan sonra aklımda iki isim vardı: Hamza Hoca ve Şenol Güneş. Şenol Güneş benim çok eski ve iyi arkadaşımdır ancak kendisi o zaman Bursaspor'da çalışıyordu ve bu kulüple olan ilişkilerimizi kötü etkilememek adına kendisiyle görüşmeden Hamza Hoca'ya yöneldik."

"Hikmet Karaman için Mesut Yılmaz aradı"

"Hamza Hamzaoğlu dışında hiçbir hocayla görüşmedim. Sayın Mesut Yılmaz, Hikmet Karaman için aracı olmak amacıyla beni aradı. Ben de kendisine 'Benim şirketim olsa eyvallah ancak Galatasaray'a asla hatır gönül ilişkisiyle adam alamam yanıtını' verdim"

"Melo Türk futboluna zarar verecek hareketler yaptı"

"Melo'yu çok severim ama Türk futboluna zarar verecek hareketlerde bulundu. Bazı demeçleri çok yanlıştı. Sen topunu oyna! Benim para verdiğim futbolcu, gidip de ezeli rakibimle bizi birbirimize düşüremez."

"Eboue'nin lisansını dondurmuşlar"

"Sabri'yle beraber Eboue'yi kullanmayı düşündük ama o zamanki yönetim adamın lisansını da dondurmuş."

"Hamza Hoca Sabri'ye kaptanlığı vermek istedi"

"Hamza Hoca, Sabri'ye kaptanlığı geri vermek istedi. Ben kendisine bunun doğru olmadığını söyledim. Biz zaten Sabri'yi yeniden kadroya almışız, bir de kaptanlığı geri verirsek bu sefer Selçuk'u Burak'ı kaybederiz dedim. Hamza Hoca ikna oldu. Sonra Selçuk ve Sabri'yle de konuştuk ve işi tatlıya bağladık.

"Burak Yılmaz'ı Spartak Moskova'dan kaçırdım"

"Ben Burak Yılmaz'ı iki dünya bir araya gelse yine hiçbir kulübe satmazdım. Ben Burak'ı Slovenya'nın buz gibi dağında Spartak Moskova'nın kampından kaçırıp getirdim. Selçuk da bu transferde çok yardımcı oldu 'Gerekirse benim paramdan kesin Burak'a verin' dedi.

"Başkan adayı olacağım"

"Bugün değil ama elbet bir gün Galatasaray'a başkan adayı olacağım. Geçenlerde Ali Dürüst ve ailesiyle yemekteyiz. Konu başkanlıktan açıldı, Ali Abi'nin eşi isyan etti, 'Yeter artık Ali, koy şu başkanlığa adalığını. Ben de gerekirse mücevherlerimi vereceğim' diye"

Kaynak: Fotospor

Etiket: abdurrahim albayrak, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor