22 Nisan 2018, Pazar


> Diğer Sporlar > Akıl-El-Yürek beraber çalıştı, Dagi, rakibini 26 saniyede yendi

Akıl-El-Yürek beraber çalıştı, Dagi, rakibini 26 saniyede yendi

Asya'nın en büyük Mixed Martial Arts (MMA), Karma Dövüş Sanatları organizasyonu ONE Fighting Championship'te büyük başarı… Saygid 'DAGİ' Guseyn Arslanliyev, geçtiğimiz hafta sonu Jakarta Endonezya'da 4. profesyonel MMA maçını 26 saniyede kazanarak rekorunu yenilgisiz olarak yeniledi..


02 Eylül 2016 15:06

Akıl-El-Yürek beraber çalıştı, Dagi, rakibini 26 saniyede yendi

Dagi’nin hocası ve Corvos’un kurucusu Burak Değer Biçer maç sonrası; “26 saniye size az gibi gelebilir fakat son 4 maçımızı birden 56 saniye averajla bitirebilmek için çok çalıştık. Eğer işinizi seviyorsanız başarı kaçınılmazdır. Akıl- El-Yürek beraber çalıştığında önünüzde hiçbir şey duramaz” dedi.

Saygid 'DAGİ' Guseyn Arslanliyev kimdir?

Dağıstan'lı sporcu 23 Ekim 1994 doğumlu. 9 yaşında güreş ve boks yapmaya başladı, ilk şampiyonluğunu da bu yaşta kazandı. Pyat Storon Sveta Dağıstan Spor Akademisi'nde yatılı olarak öğrenim hayatına başladı. 12 yaşında katıldığı ilk turnuva, Dağıştan Şampiyonası'nı kazandı. 15 yaşındayken ailesiyle taşındığı Türkiye'de, Burak Değer Biçer ve Corvos takımı ile tanıştı ve kendisine Dagi lakabı verildi. MMA'da hem Brezilya Jiu-Jitsu'su hem de Muay Thai tarzında dövüşüyor.

 Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor