25 Haziran 2018, Pazartesi


> Osmanlıspor > Akçay’dan çarpıcı mesajlar!

Akçay’dan çarpıcı mesajlar!

İdmangücü’nde başladığı antrenörlük kariyerini daha sonra Trabzonspor altyapısında ve birçok 3’üncü, 2’nci ve PTT 1. Ligi takımlarında sürdürdükten sonra yıldız parlayan Mustafa Reşit Akçay sözleriyle gündeme damga vuruyor.


15 Eylül 2016 11:26

Akçay’dan çarpıcı mesajlar!

İdmangücü’nde başladığı antrenörlük kariyerini daha sonra Trabzonspor altyapısında ve birçok 3’üncü, 2’nci ve PTT 1. Ligi takımlarında sürdürdükten sonra yıldız parlayan Mustafa Reşit Akçay sözleriyle gündeme damga vuruyor. Bir dönem Trabzonspor A takımını çalıştıran, daha sonra Akhisar Belediyespor’da görev yapan ve son olarak Osmanlıspor’da çok iyi işlere imza atan Akçay, geçen sezonki maçtan sonra olduğu gibi bu sezon da çarpıcı açıklamalarıyla öne çıktı.  Akçay, bir daha asla Bordo-Mavili takımı çalıştırmayacağını ancak altyapıda görev alabileceğini, Trabzon’a dönüp tavuk yetiştiriciliği yapabileceğini ifade etmişti.

SAMİMİ ARKADAŞIMIN BİLE KÜFÜR ETMESİNİ İSTEMİYORUM

Akçay, bu sözlerinden dolayı bazı kesimler tarafından eleştirilerek tepki de görmüştü. Mustafa Akçay, konuyla ilgili olarak TrabzonAjans.com’a özel açıklamalarda bulundu.  Akçay, “Trabzonspor’da bir daha görev almayacağıma dönük sözlerim, kesinlikle bir küçümseme değil, aslında bu kulübü gözümde çok büyütmem ve sevmemden kaynaklıdır. Ayrıca şehrimi de çok seviyorum. Teknik direktörlüğü bıraktıktan sonra da bu şehirde dostlarımla birlikte yaşamak, sokaklarında gezmek, saygı ve sevgi görmek istiyorum. Ancak Trabzonspor’u çalıştırdığım 8 ay süresince yaşadıklarım benim böyle bir karar almama sebep oldu” dedi ve şunları kaydetti:

TRABZON’A DÖNMEK, ÖMRÜMÜ ORADA BİTİRMEK İSTİYORUM

“Takım kötü oynuyorsa, ya da kötü bir sonuç aldığında, hemen arkadaki tribünlerden küfürler işitiyorsunuz. Ölmüş anamıza, babamıza, en yakınlarımıza, en değerlilerimize küfürler ediliyor. Bunlar arasında çok yakından tanıdıklarımız da oluyor. Bu tabii ki bir insan olarak ağrımıza gidiyor. Duygusal bir insanım, bunları kaldıramıyorum. Kendi memleketimde, en çok sevdiğim kulübü çalıştırırken bu kulübe gönül vermiş birçoğu arkadaşım olan kişilerden küfür işitmek istemiyorum. Sokakta onlarla karşılaştığımda tartışmayı sevmiyorum. Bu kulübü yüreğimde yaşatmak, ona her koşulda destek vermek istiyorum. Bu desteğimi de ölüne kadar sürdüreceğimin sözünü buradan veriyorum.”

ZATEN 2 YIL SONRA TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜ BIRAKACAĞIM

Mustafa Reşit Akçay, bir başka önemli noktaya da işaret ederek, “Trabzon’un yetiştirdiği birçok değer, bugün kenti terk ettiler. Büyük kentlere ya da sahil beldelerine yerleştiler. Bunun sebebi de orada anlaşılmamak oldu. Ben ise teknik direktörlükten sonraki tüm yaşamımı Trabzon’da geçirmek istiyorum. Bu kentten kopmak, kaçmak istemiyorum. Bunun yolunun da, Trabzonspor’u çalıştırmamaktan geçtiğini görüyorum. Bir başka gerçeğim de şu ki, Osmanlıspor ile gelecek sezon sonunda sözleşmem bitiyor. Bu sözleşmenin bitişinden sonra da teknik direktörlüğü profesyonel olarak yapmayı kesinlikle düşünmediğimi daha önce açıkladım. Bu kararımı uygulayacağım” ifadelerini kullandı.

HERKES GÜCÜ ORANINDA DESTEK VERMELİ

Trabzonspor’un birçok açıdan zor bir süreçten geçtiğini de söyleyen Mustafa Reşit Akçay, kendisinin loca ve kombine almasının ya da alacağını bağışlamasının abartılmaması, hatta konuşulmaması gerektiğine de vurgu yaparken, “Her Trabzonsporlunun görevi, kulübe gücü oranında destek vermektir. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı. Akçay, Bordo-Mavili takımın iyi yolda olduğunu ama yeni yapılanma nedeniyle bazı eksiklerin bulunduğunu da ifade ederken, “Bizim maçta gördüm ki, Mehmet Ekici geçen sezona göre çok daha diri ve takıma katkı verecek gibi gözüküyor. Takım rakibi baskıyla ve alan daraltarak etkisiz kılmak istiyor ama bu noktada hamlelerde geç kalmalar yaşanıyor. Bunlar aşıldığında Trabzonspor çok daha iyi olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiket: Osmanlıspor, Mustafa Reşit AkçayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor