23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Advocaat'tan can yakan sözler!

Advocaat'tan can yakan sözler!

Fenerbahçe'nin çiçeği burnunda teknik direktörü Dick Advocaat ile Başkan Aziz Yıldırım'ın beklenen toplantısı gerçekleşti.


24 Ağustos 2016 00:01

Advocaat'tan can yakan sözler!

Hollandalı teknik adam ilk teklifi aldığı Cuma gününden bu yana geçen 10 günlük süreçte iki maç oynadığını, Monaco maçları ve geçen sezon kazanılan ve kaybedilen maçlardan bazılarını izleme fırsatını bulduğunu anlattı. Advocaat oldukça ilginç tespitlerde bulunarak takımı ayağa kaldırmak için düşündüğü planlamadan bahsetti.

1. Fenerbahçe'nin en büyük sorunu psikolojik direnç. Çok çabuk demoralize olan bir futbolcu grubu var. İdmana çıkan oyuncular ile sahaya çıkan oyuncular çok farklı. Braga maçı geçen sezonun kırılma anı olmuş. Acilen bir spor psikologu istiyorum.

2. Futbolcular o kadar güçsüz ki, bırakın 90 dakikayı 60 dakika çıkaracak performansları yok. Hergün çift idman yapacağız. Arta kalan zamanda da salon çalışmaları vereceğim. Zorlu bir süreç olacak. Sakatlıklar yaşanabilir ama bu şekilde devam edemeyiz.

3. Yaratcılık sorunu olan bir oyuncu grubu var... Defanstan top çıkaracak, ön liberoda top yapacak, forvetin arkasında topları yönlendirecek oyuncularımız yok. Pek çok oyuncu birbirine benzer özellikle taşıyor. Transfer planlaması çok yanlış yapılmış.

4. Kjaer ve Skrtel, Hasan Ali ile İsmail ve Stoch, Volkan ile Aatıf birbirinin aynısı. Emenike 4-3-3'ün tek forveti olamaz. Çünkü forvet değil. Emenike oynayacaksa 4-4-2 oynamalıyız. Fernandao konusunda çok da olumlu fikirlerim olduğunu söyleyemem.

5. Salih gibi (22), Ozan (21) gibi, Stoch (26) gibi, Alper (25) gibi oyuncularımız var ama maalesef yıldız olma eşiğini bir türlü geçememişler. Yaşları da çok ilerlemiş.

6. Souza gibi, van der Wiel gibi, Neustadter ve Fabiano gibi Fenerbahçe'yi sadece para olarak gören oyuncularımız var. Çok can sıkıcı bir durum.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahçe, Dick AdvocaatHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor