21 Nisan 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > 'Advocaat'ın katkısı çok büyük!'

'Advocaat'ın katkısı çok büyük!'

Fenerbahçe'nin Hollandalı yeni transferi Jeremain Lens, kulüp televizyonu FBTV'ye konuştu..


13 Eylül 2016 16:24

'Advocaat'ın katkısı çok büyük!'

Fenerbahçe'de olmaktan mutluyum!

''Eski kulübümde 6 aydır forma şansı bulamadım. Yaz sonunda 'git kendine kulüp bul' dediler. Fenerbahçe'den teklif geldi. Transfer sürecim bir hafta sürdü ve anlaştık. Mutluyum. ''

Türk takımlarını iyi biliyordum! Hollanda'da Türk futbolu çok popüler!

''Türkiye gerçekten çok güzel bir ülke. Hollanda'da Türk futbolu çok popüler çok fazla Türk var ve Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe taraftarları var. Bu yüzden Türk takımlarını iyi biliyordum. Fenerbahçe çok tanınıyor. Fenerbahçe'nin büyük kulüp olduğunu biliyorum. Burada oynamış Kuyt, Hoijdonk var.. Fenerbahçe'nin burada nasıl atmosfer oluşturduğunu biliyordum. Ne kadar büyük taraftarlar olduğunu farketmiştim"

Advocaat'ın katkısı çok büyük!

''Gelmeden Kuyt veya Hooijdonk ile görüşmedim. Transferim kısa sürede gerçekleşti çünkü. Ama van Persie'den bilgiler aldım. Dick Advocaat bana Fenerbahçe'nin güzel bir seçim olacağını söyledi. Kendi gerçek seviyeme ulaşmayı, onunla birlikte o sezon başardım. PSV'de onunla başarılı bir dönem geçirdim. O, oyuncularının kalitesini ortaya çıkarmayı bilen bir teknik direktör. Oyunculara nasıl davranması gerektiğini biliyor"

Çocuklarım nasıl okula başlayacak göreceğiz

"Tatil için Türkiye'ye gelmiştim, İstanbul'u da görmüştüm. Büyük olduğunu biliyordum da, bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum. Çocuklarım okula Hollanda'da başlayacak. Bir yolunu bulmaya çalışacağım. Mümkün mü buraya getirmek, göreceğiz. Saha dışında ailemle birlikteyim. İstanbul çok büyük bir şehir. Şu ana kadar çok fazla gezme fırsatımız olmadı."

Asist yapınca sanki ben gol atmış gibi mutlu oluyorum

"Sahada çok güçlü ve hızlı bir oyuncuyum. Asist yapınca sanki ben gol atmış gibi mutlu oluyorum. Sahada çok güçlü bir oyuncu olarak görüyorum kendimi. Hızlı bir oyuncuyum. Takımın başarısını istiyorum..''

Türkiye Ligi, Hollanda'ya benziyor!

"Türkiye ligini biraz Hollanda ligine benzettim. Takımlar futbol oynamaya çalışıyor. Diğer liglerle temel farkı bu bence. İngiltere'de ise biraz fiziksel futbol ağırlıkta..

Etiket: Fenerbahçe, LensHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor