25 Haziran 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > Advocaat'ın derdi para değilmiş!

Advocaat'ın derdi para değilmiş!

Fenerbahçe'ye "fantastik" teklif yüzünden geldiğini açıklayan Advocaat'ın bir gün sonra "para önemli" değil sözlerini etmesi ise Hollanda'da espri konusu oldu.


18 Ağustos 2016 01:03

Advocaat'ın derdi para değilmiş!

Hollanda Milli Takımı'ndaki görevini bırakarak İstanbul'a gelmesi Dick Advocaat'ı, ülkesinde "kötü adam" konumuna getirdi. Tüm basın Danny Blind'i yarı yolda bıraktığını iddia ettiği Advocaat'a yüklenirken Fenerbahçe'den alacağı "fantastik" ücrete kilitlendi.

Fenerbahçe'ye "fantastik" teklif yüzünden geldiğini açıklayan Advocaat'ın bir gün sonra "para önemli" değil sözlerini etmesi ise Hollanda'da espri konusu oldu. NOS TV, Advocaat'ın daha önceki yıllarda "parayla ilgili yaptığı" açıklamaları hatırlatan bir haber yaptı.

1998 PSV'den, Rangers'a geçerken: Hollanda'dan ayrılıp İngiliz futboluna adım atma zamanım gelmişti. Düşündüğüm kariyerim, parayı asla ön plana koymadım.

2004'te Hollanda Milli Takımı'ndan M'Gladbach'a giderken: Milli takım çalıştırarak her hafta aynı heyecanı yakalayamazsınız. Heyecan parayla ölçülemez.

2005'te BAE Milli Takımı'nı seçince: Bu ülke bayrağı altında başarılar kazanmak isteyen gençlere yol göstermek kazanacağım paradan çok daha önemli. (Hiç maça çıkmadı)

2005'te Güney Kore'nin başına geçince: Para için BAE'ye gittiğimi söyleyenler Seul'e de para için geldiği mi söyleyecekler.

2006'da Zenith'e gidince: Rusya futbolu büyük bir patlama yapmanın eşiğinde, para için değil bu atılım içinde yer almak istediğim için buradayım.

2010'da Rusya'yı alınca: Bu topraklarda büyük başarılar kazandım. Parayla ölçülmeyecek dostluklar edindim.

2014'te Sırbistan'a hoca olunca: Buraya para için gelmedim. Zaten yeteri kadar kazandım.

2014'te Sunderland'e geçince: Emekliliğimden para için vazgeçtiğimi düşünen varsa yanılıyordur.

2016'de Fenerbahçe'ye gelirken: Para için geldim. Parayı seçsem Çin'e giderdim.

Kaynak: NOS TV

Etiket: advocaat, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor