22 Mayıs 2018, Salı


> Fenerbahçe > Advocaat: ''Çok çalışması lazım''

Advocaat: ''Çok çalışması lazım''

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat, Grasshoppers karşısında alınan 3-0'lık galibiyeti değerlendirdi.


18 Ağustos 2016 23:56

Advocaat: ''Çok çalışması lazım''

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat, Grasshoppers karşısında alınan 3-0'lık galibiyeti değerlendirdi. Tecrübeli teknik adam henüz oynayabilecekleri seviyenin %60'ında olduklarını dile getirdi.

Dick Advocaat, 3-0'dan çok daha iyisini yapabilecek güce sahip olduklarını söylerken ''Biz bundan çok daha iyisini yapabiliriz ama yine de 3-0'lık skor için çok memnunum. İlk yarı ile ikinci yarı arasında büyük kalite farkı gördüm. İlk yarıda orta alanda çok fazla alan bıraktık. İkinci yarıda daha agresif, daha iyi bir görüntü sergiledik. Rakibimizi ikinci yarıda göremedik. Değişikliklerden sonra da 3-0'ı bulduk. Gerideki 4'lümüz iyi bir performans sergiledi. İkinci yarı daha çok maçın içerisindeydik. Şu anda sadece oynayabileceğimizin %60'ındayız. Çok daha iyi olmalıyız'' ifadelerini kullandı.

''1-2 OYUNCUYA İHTİYACIMIZ OLABİLİR''

Şampiyon olmak için fiziksel olarak daha iyi olmaları gerektiğini söyleyen Advocaat ''Şampiyon olabilmek için fiziksel durumunuz çok büyük önem taşıyor. Şu an zamanımız yok. Oynamak ve kazanmak zorundayız. En hızlı şekilde form tutmalıyız. Bunun tek yolu maçlarımıza ve idmanlarımıza devam etmek'' şeklinde konuştu.

Transfer konusuna da değinen Advocaat ''Transferle ilgili düşünmeye devam ediyorum. 1-2 oyuncuya ihtiyacımız olabilir, değerlendirmemiz sürüyor'' dedi.

Yaşı hakkındaki eleştirilere de açıklık getiren Advocaat, ''68 ilerlemiş bir yaş ancak bu mesele ne hissettiğinizle ilgili. Edindiğim tecrübelerle buraya katkı yapabileceğimi düşünüyorum. Bu konunun yaşla ilgisi olmadığını düşünüyorum ve ben çok fitim'' dedi.

''EMENIKE KANAT OYUNCUSU DEĞİL''

''Ben kanat oyuncularımın sürekli kenarlarda olmasını isteyen bir hoca değilim. Mesela Stoch örneği. Gerçekten bunu iyi yapıyor ama Emenike'de bu konuda bazı sorunlar yaşadık. Emenike kanat oyuncucu değil.''

ADVOCAAT SALİH UÇAN'A DİKKAT ÇEKTİ

''İlk yarıda Salih'in performansından, hatta tüm orta sahamızın performansından mutlu değildim. Ama ikinci yarıda çok daha iyiydik. Salih de çok çalıştı ikinci yarıda. İkinci yarı performansından memnunum. Öğrenmesi gereken şeyler var. Bu düzey maçlarda çok emek vermeniz gerekiyor. Aynı zamanda birebir olarak da ona bunu söyledim''

ROBIN VAN PERSIE AÇIKLAMASI...

''Doktorumuzla konuştuk, ne kadar oynayabilir? O pozisyonda 20 dakika bize verim sağlayabileceğine karar verdik. Robin şu an için fiziksel anlamda %100 durumda değil. Buna dikkat etmeliyiz. Dinç bir takıma ihtiyacımız var. Sürekli ileri ve geri gidecek bir takıma ihtiyacımız var. Bunun için de zamana ihtiyacımız var''Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor