18 Haziran 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Adnan Polat Galatasaray'a yeniden başkan olacak mı?

Adnan Polat Galatasaray'a yeniden başkan olacak mı?

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, yeniden başkanlığa aday olup olmayacağı ile ilgili konuştu.


20 Haziran 2016 12:43

Adnan Polat Galatasaray'a yeniden başkan olacak mı?

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat'ın yeniden yönetime talip olup olmayacağı camiada ara ara konuşuluyor. Birçoklarına göre kulübün daha önce ekonomik krize girmemesinin, hatta bugünkü durumdan çok daha kötü durumlara düşmemesinin tek nedeni olarak Polat'ın çalışmaları olduğu, Galatasaray'ın düzlüğe çıkmasının da tek çaresinin yine Adnan Polat olduğuna inanılıyor. Ünal Aysal ve Dursun Özbek deneyimlerinin "liseli" diye tabir edilen İnan Kıraç ve çevresinin itibarını zedelediği ve bundan sonraki seçimlerde eski etkilerinin söz konusu olamayacağı konuşuluyor. 

Ancak bütün bunların yanında Adnan Polat'ın da Galatasaray'da yönetime talip olma fikrinden çok uzak olduğu da biliniyor. Galatasaray'dan ayrılış sürecinde camianın kendisine reva gördüğü muameleyi unutamayan Polat'ın yine aynı sıkıntılara girmek gibi bir niyeti şimdilik yok. 

Başkan olacak mısınız?

Bugün Milliyet gazetesi'nden Songül Hatısaru'nun sorularını yanıtlayan Adnan Polat, başkanlık sorusuna şu cevabı verdi:

"Yok ben, 12 yıl aktif olarak aşağı yukarı, bir 10 yıl da resmi yönetici olmadan Galatasaray’a hizmet ettim. 25 yıl hizmet ettim, çok güzel teşekkür aldım! Bunun için de bundan sonra düşünmüyorum."

"Arda Turan ile ilgili bir sürü yorum yapılıyor. ‘İspanya’ya gitti, performansı düştü, Türkiye’den kopamadı eleştirileri’ var. Sizin bir tavsiyeniz olacak mı?" sorusuna da Polat şöyle cevap verdi:


Arda, Galatasaray altyapısından yetişmiş ama sonra beğenilmeyip Manisa’ya gönderilmişti. Sonra ben onu Manisa’da bir maçta izlemiş ve çok beğenmiştim. Geri getirdim, o zaman daha 18-19 yaşındaydı. Sonra Galatasaray’da çok iyi performans gösterdi. 22 yaşında onu Galatasaray’a kaptan yaptım, Çok akıllı, zeki ve mizah gücü çok yüksek, iletişimi çok rahat kuran, bilgili bir çocuktu. Ben o zamanlar çok eleştiri almıştım. Sonra tabii Türkiye’de şöhret olunca yaşamak çok kolay değil. Ne yapsanız hata oluyor, özel yaşamınız paramparça ediliyor. Öyle olunca yaşamak çok zorlaşıyor. Arda’nın Galatasaray’dan gitmesinin esas sebebi oydu. İyi de yaptı kariyeri açısından. Şu anda dünyanın en büyük kulübünde, ama benim Arda’ya tabii ki bir tavsiyem olabilir. Müslüman orduları, Müslümanlığı yaymak için Afrika’dan, İspanya’ya geçtikleri vakit, komutanları Tarık Bin Ziyad, karşıya geçtikleri gemilerin hepsini yaktırıyor. Askerlerine, “Arkanızda deniz, önünüzde düşman var. Kararı siz verin” diyor. Arda’nın bana göre, eğer Barcelona’da başarılı olmak istiyorsa, 6- 7 senelik bir dönem için kesinlikle Türkiye ile ilişkisini kesmesi lazım. Gemileri yaksın, başarılı olsun, Türk futbolcusunun ve Türk futbolunun bayrağını en tepeye diksin ki, o kapılar başka futbolcularımıza da açılsın. Türkiye futbolcu ithal eden değil, ihraç eden ülke konumuna gelsin. Bunu yapabilir, o potansiyel var Arda’da. Bir de Arda’nın ticaretin içine de girmesi yanlış, çünkü bu iş konsantrasyon meselesi. Arda eğer kazandığı paraların bir bölümüyle restoran falan gibi başka işler yaparsa onları da takip etmek zorunda kalacağından, ister istemez kafasının bir bölümü meşgul olacak. Ne zaman emekli olursa ondan sonra düşünsün ticareti. Ben yanında olsam bunların hiçbirini yaptırmazdım.

Etiket: Adnan Polat, GalatasarayEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor