13 Kasım 2018, Salı


> Galatasaray > Adnan Polat: Bu söylediklerim onları deli ediyor!

Adnan Polat: Bu söylediklerim onları deli ediyor!

Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat, Telegol programında açıklamalarda bulundu.


17 Nisan 2016 23:22

Adnan Polat: Bu söylediklerim onları deli ediyor!

Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat, Telegol programında açıklamalarda bulundu.

''Şike konusunda kafalarda soru işareti kaldı''

Biz göreve geldiğimizde 60-70 milyon Dolar'lık geliri vardı. Ali Sami Yen'in durumunu biliyorsunuz. Fenerbahçe ile rekabet etmemiz mümkün değildi. Biz geldiğimizde amatör branşlarımız 2. lige düşmüştü. O senenin sonunda Türk futbolunda 12 tane kulüp şikeye bulaştı. Galatasaray bu 12 ligin içinde yer almadı. Tapelere baktığınız zaman herkesin kafasında soru işareti kaldı.

''Galatasaray'ın idari problemi var''

Galatasaray niye bu hale geldi diye irdelemek lazım. Galatasaray'ın idari problemi var. Bunu çözmesi lazım. Galatasaray'ın bir numaralı problemi tüzüğünde çifte standartı kaldırması lazım. Galatasaray'da liseli, lisesiz muhabbeti ortadan kaldırmak lazım. Galatasaray'a gönül vermiş insanlar her meslekten olabilir. Bu kulübe üye olmak istiyorlarsa olabilirler. Bu söylediğim konu Galatasaray lisecilerini deli ediyor. Lisecilerin ekmek teknesi Galatasaray kulübü.

İç barış problemi

İkincisi iç barış problemi var. Benim gibi yüzlerce Galatasaray'lının gönlünü kırdılar. Maç bile seyretmiyorlar. Bunu bir kongreyle düzeltebilirler. 2011'den sonra ağzını açan herkes ceza verildi. Savunmaları bile alınmadan kulüpten uzaklaştırdılar. Bugün kendi aralarında küfürleşen İki Galatasaraylı için ihraç karar aldılar. Sırf liseli olmadıkları için Bu kadar basit karar verebiliyorlar. Lise kökenli olduğu zaman disipline dahi verilmiyor.

''Riva ne işe yarıyor?''

İkinci problemi mali problemi. Biz göreve geldiğimizde gelirimiz 70 milyon Dolar, Fenerbahçe'nin 360 milyon Dolar'dı. Gelirlerin artması için çok büyük emekler verdik. 220 milyon Dolar'a çıkardık Galaasaray'ın gelirini. Bizden sonra gelenler pervasızca bu gelirleri harcadılar. Ben 2008-2009 yılında Finansal Fair-play'den bahsediyorum. Biliyorsunuz ceza aldı Galatasaray. Riva biz geldiğimizde bir tarlaydı. Değeri de 40-50 milyon Dolar civarında gösteriliyordu. Biz ruhsat aldık. 250 milyon Dolar üzerinde değer çıktı. 50 senedir Riva var. Ne işe yarıyor. Bu gayrimenkullerin kullanılması lazım. Tesisleşmeye devam edilmesi lazım.

''Galatasaray değişen dünyaya ayak uyduramıyor''

Galatasaray önümüzde 4-5 sene buradan yukarıya çıkamayacak. Çifte standardın bu kadar çok olduğu bir kulübün yükselmesi mümkün değil. Kötü bir dönem yaşıyor Galatasaray. Dursun Özbek bunların tek sorumlusu değil. Ahkamlar kesen, bizi yok etmeye çalışanların şimdi. sesi çıkmıyor. Ancak şimdiki yönetim de maalesef hayal kırıklığı. Kolay yola gidip seçime gitmeleri lazım. Mayıs ayında seçim yapılması kaçınılmaz hale geldi. Öncelikle Galatasaray kendi içinde barışı sağlaması lazım.

Bütün liselileri suçlamak doğru olmaz. Ben yüzde 3-5'lik kısımdan bahsediyorum. bu kesim ellerindeki imkanı başkalarına kaptırmak istemiyorlar. Galatasaray küçük olsun, bizim olsun felsefesi halen devam ediyor. Galatasaray değişen dünyaya ayak uyduramıyor.

''Dursun Özbek'e şantaj yapıldığını duydum''

Dursun Özbek sizden fikir alışverişinde bulundu mu? sorusuna, ''Seçimlerden önce bir kez karşı karşıya geldim. Ondan sonra hiç bir araya gelmedik. Telefonla konuştuk. Galatasaray'da çok ciddi kaçaklar var. Duygun Yarsuvat, 300 milyon kaçak var dedi. Özbek, 'ben bunların araştırılmasını yapacağım. Bunları çıkaracacağım' diyerek söz verdi. Ben de kendisine destek verdim. Ancak 6 aydan beri hala inceleme başlamadı. Uluslararası bağımsız şirketine vermek bir haftalık iştir. Fazla değil. Ancak Dursun Özbek yönetimine baskılar ve şantajlar var diye duydum. Galatasaray reformunu bir an evvel yapmalı. Pislikleri süpürecek halı kalmadı. Halıdan taşıyor'' cevabını verdi.

Ünal Aysal'ı başkan görmek isteyenler için ne düşünüyorsunuz? sorusuna, ''Galatasaray başka kulüplerin başarısızlığı ile tatmin olmaz. Bu işlerde başarılı olmak için para lazım. Transfer yapmak dünyanın en kolay işi. Ben Ünal Aysal'ın tekrardan Galatasaray başkanı olacağını düşünmüyorum. Çünkü zor durumda şu an Galatasaray. Varlık içinde yaptı başkanlığını. Şimdi yapacak cesaret görmüyorum. Şu dönemde gelirse kendisine şapka çıkartırım'' şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Telegol

Etiket: adnan polat, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor