20 Ocak 2019, Pazar


> Galatasaray > Abdürrahim Albayrak'ın seçimde büyük payı! Cengiz'e seçimi kazandıran artılar!

Abdürrahim Albayrak'ın seçimde büyük payı! Cengiz'e seçimi kazandıran artılar!

Mustafa Cengiz’in bir önceki seçimin aksine eze eze Galatasaray başkanlığını devam ettirmesinin altında yatan gerçekler ortaya çıktı.


28 Mayıs 2018 03:17

Abdürrahim Albayrak'ın seçimde büyük payı! Cengiz'e seçimi kazandıran artılar!

Mustafa Cengiz’in bir önceki seçimin aksine eze eze Galatasaray başkanlığını devam ettirmesinde Abdürrahim Albayrak’ın çalışmaları dikkat çekti…

* Birlikte çalıştığı tüm eski sporcuları aradı. Oy kullanmaları ricasında bulundu. ''Kime oy atarsanız atın ama gelin mutlaka oyunuzu kullanın'' dedi. Albayrak ayrıca eski sporculara, ''bundan sonra Galatasaray’da sadece futbolu Terim’in olduğu gibi değil tüm amatör şubeleri de kendi sporcularımız yönetecek'' sözünü vermesi de dikkat çekti.

* Daha önce beraber çalıştığı yöneticilerle tek tek görüştü. Cengiz’in yapmak istediklerini, Özbek’in neleri hatalı yaptığını anlattı.  

* Taraftarların düzenlediği ''her yer gri'' kampanyasına destek verdi. Belki de evinden çıkarken farklı oy alacak üyeler taraftarın arasından geçerken adeta oylarının rengini değiştirdi.

Abdürrahim Albayrak’ın seçimden sonra ilk sözleri ise ''bizi bugün onurlandıran kongre üyelerimize teşekkürler. Dürüst çalışanlara üyelerimiz hakkımızı verdiler'' oldu.

İşte Mustafa Cengiz'e seçimi kazandıran artılar

* Adil davrandı.

* Şeffaf oldu.

* Tüm belgeleri açık açık ortaya koydu.

* Şapkadan tavşan çıkarmayı vaat etmedi. Seçim sürecinde hayal satmadı.

* Seçim çalışması yapmak yerine takımla ilgilendi.

* Futbolu Terim’e bıraktı. İşine karışmadı. Benim işim ‘kulübü yönetmek’ dedi.

* Camiaya enerji verdi. ‘Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’ dedi.

* Herkesin güvenini kazandı.

* Seçmeseniz de 'canınız sağolsun. Hizmete devam edeceğim' dedi. Tüm bu şartlar alt alta gelince, bir önceki seçimde sadece 80 oy farkla kazanan Mustafa Cengiz bu kez ''muktedir ve güçlü'' bir başkan olarak 3 yıl daha görevine devam edecek. Cengiz’in oylar 1768’e 906 olmasına rağmen GS TV’nin yaptığı röportaj teklifini ''kesin olarak açıklanmadan açıklama yapmak bize yakışmaz'' diyerek reddederek ekstra bir oy daha aldı.

Sarı Cuma'dan sonra sırada Gri Cuma var

Mustafa Cengiz’in başkan seçilmesiyle Galatasaray taraftarı bir kez daha harekete geçti… geçen dönemde ''Sarı-Cuma'' organizasyonu düzenleyen taraftarlar bu kez de yeni sezon formaları için ''Gri-Cuma'' organizasyonu üzerinde çalışıyor. Seçimi kazanan Cengiz ve yönetiminin yeni hamlesi 21’nci şampiyonluğu Türkiye ve yurt dışında kutlamak olacak. Bu kutlamalara GS Store tırı da gönderilecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: mustafa cengiz, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın