23 Mayıs 2018, Çarşamba

> Şevket Arslan > A Milli Takım ve hayal kırıklığı
Şevket Arslan

A Milli Takım ve hayal kırıklığı

12 Haziran 2016 18:33

Biz Türk'üz. Kolayı zor, zoru kolay yapmamızla ünlüyüz.


A Milli Futbol Takımımız Hırvatistan karşısında 1-0 mağlup oldu, Türk Halkı büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Aslında hayal kırıklığı sadece kaybedilen 3 puan değil, kötü oyun... Hırvatların temposuna ayak uyduramadık. Arda gibi, Hakan Çalhanoğlu gibi çok şey beklediğimiz oyuncular bireysel yeteneklerini kullanma şansı bile yakalayamadılar. Oğuzhan, Selçuk, Cenk... Hangi birini sayayım.

Gücümüz yok gibiydi. Adamların temposuna ayak uyduramadık. Kaleye yaklaşıp pozisyon bulamadık. Rakip sahada çoğalamadık. Rakibin 2 topu "bizimkilerin bakışları arasında" direkten döndü. Fark da yiyebilirdik. Mağlubiyetin sorumlusu kesinlikle bizim kötü oynamamız. Hakemi suçlayan Fatih Terim'e katılmıyorum. Bana göre çok iyi maç yönetti. Rakibinin kafasını yaran Cenk'e kırmızı gösterse durum çok daha vahim olurdu. Ama "kan"dan etkilenmedi, pozisyonu iyi değerlendirdi ve sarı kart gösterdi. Biz çok daha sert oynadık.

Pozisyona girdik de hakem mi durdurdu, gol attık da hakem mi saymadı...Hakem bahanesine katılmıyorum. Ama Terim oyuncularına moral vermek ve tekrar özgüvenlerini sağlamak için "bahane" arıyorsa, yani taktikse, o zaman tamam.

Peki Avrupa Şampiyonası'ndaki şansımız bitti mi? Tabi ki hayır.

Hırvatları yenemeyen biz İspanya'dan puan alırız. Çekleri yeneriz.

Çünkü biz Türk'üz. Kolayı zor, zoru kolay yapmamızla ünlüyüz.

 

twiter: sevketarslan37