25 Haziran 2018, Pazartesi


> Voleybol > A Milli Kadın Voleybol Takımı, üçüncü etap hazırlıklarını Ankara'da sürdürdü

A Milli Kadın Voleybol Takımı, üçüncü etap hazırlıklarını Ankara'da sürdürdü

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Ankara'da düzenlenecek Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) Dünya Grand Prix Serisi üçüncü etap maçlarının hazırlıklarını sürdürdü.


22 Haziran 2016 15:39

A Milli Kadın Voleybol Takımı, üçüncü etap hazırlıklarını Ankara'da sürdürdü

TVF Başkent Voleybol Salonu'nda 24-26 Haziran tarihlerinde düzenlenecek G1 Grubu üçüncü etap maçlarında milliler, Belçika, Brezilya ve İtalya'yı ağırlayacak.

Çalışmalarını TVF Başkent Voleybol Salonu'nda sürdüren A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başantrenörü Ferhat Akbaş, zorlu Rusya ve ABD etaplarından başarıyla döndüklerini belirtti.

İlk etapta sergilenen oyunlarla takımda yenilenme yoluna gitmenin olumlu sonuçlarını gördüklerini anlatan Akbaş, "Kendi evimizde, bizim çok sevdiğimiz, bizleri çok seven Ankara seyircisi önünde başarılı olmak, kendimizi göstermek istiyoruz." dedi.

Akbaş, FIVB Dünya Grand Prix'sinin üçüncü etabının finale gitme yolunda önemli olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz 6 maçın 3'ünde galip gelmeyi bildik ve sıralamada ilk 5'te olursak finale katılacağız. Bizden bir üst sırada yer alan Hollanda ile aramızda sadece bir galibiyet eksiğimiz var. Bunu evimizde seyirci avantajıyla kapatabileceğimizi düşünüyorum, ilk maçı kazanırsak önümüz açık."

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Güldeniz Önal ise Grand Prix'nin iyi takımlardan oluşan, zorlu ve uzun bir turnuva olduğunu kaydetti.

Avantajlı bir konumda olduklarını ve final hesabı yaptıklarını belirten Güldeniz, "Rusya'dan sonra aklımız fikrimiz finalde, bunun için çok çalışıyoruz. Kendi evimizde, Ankara'da olmamızın avantajını kullanıp üçüncü etap serisini en iyi sonuçlarla tamamlamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Etiket: VoleybolHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor