21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Trabzonspor > 8 teknik adamla görüşen Usta'nın son kararı!

8 teknik adamla görüşen Usta'nın son kararı!

Trabzonspor'da Başkan Muharrem Usta göreve geldiği günden bu yana bizzat 8 teknik direktörle yüzyüze görüştü.


11 Mayıs 2016 00:07

8 teknik adamla görüşen Usta'nın son kararı!

Trabzonspor'da Başkan Muharrem Usta göreve geldiği günden bu yana bizzat 8 teknik direktörle yüzyüze görüştü. Hepsinin fikirlerini aldı, projelerini anlattı. Bütçeden bahsetti, yapabilecekleri ve yapamayacaklarını dürüstçe masaya yatırdı.

Başkan Usta ilk iş olarak Mircea Lucescu ile bir araya geldi. Bizzat Kiev'e giden Usta burada Rumen teknik adama teklifini sundu. Ardından ikili Milano'da bir kez daha bir araya geldi. Futbolu Lucescu'ya devredip kulübün diğer işlerini halletmek istedi. Rumen teknik adam şartları kabul etti ama Başkan Usta'nın da dediği gibi iş Türkiye'den bozuldu. Usta'nın Lucescu'dan sonraki iki numaralı adayı Ersun Yanal'dı. Yanal'la görüşmeler yaklaşık 3 ay önce başladı.

Lucescu ile ikinci görüşme için Milano'ya gittiği sırada Usta, Inter'in eski hocası Walter Mazzari ile de bir araya geldi. Prensipte anlaşmaya varıldı. Aynı dönemde İspanya'da yaşayan menajer Marco Kırdemir, Usta'nın karşısına Juande Ramos'u çıkardı. Ama uzun süredir teknik direktörlük yapmayan Ramos ile ilgili yapılan araştırma Usta'yı İspanyol teknik adamdan soğuttu.

Usta bu dönemde Fenerbahçe'yi UEFA'dan eleyen Braga'nın genç teknik direktörü Paulo Fonseca ile de kısa da olsa bir görüşme yaptı. Onun sözlerinden de etkilendi. Fakat kulübün içinde bulunduğu sıkıntılı dönemde iddialı bir takım yapıp Portekizli teknik adamın eline vermek zor olduğu için görüşmeler tıkandı.

Aynı dönemde bazı yöneticilerin Alman teknik direktörlerin Türkiye'de başarılı olduklarını söylemeleri yüzünden Usta, Armin Veh ve Thomas Schaaf'la da bir araya geldi. Ama başkan iki Alman'ın vizyonlarından memnun kalmadı. Bu dönemde UEFA'dan gelen kötü haberler ise Usta'yı alternatif arayışlarına itti. Tolunay Kafkas ismi gündeme geldi. Usta görüştüğü Kafkas'a da kendisinin de listelerinde olduğunu söyledi.

Trabzonspor yönetimi teknik direktör kararını açıklamak için UEFA'nın finansal fair-play konusunda vereceği kararı bekliyor. Eğer ceza alınmazsa Ersun Yanal, ceza alınırsa da Tolunay Kaflas'la gelecek sezon yola çıkılacak.

 

 

 

Kaynak: Fotospor

Etiket: muharrem usta, trabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor