24 Haziran 2018, Pazar


> Fenerbahçe > '3 Temmuz Operasyonu, FETÖ/PYD’nin başyapıtıdır'

'3 Temmuz Operasyonu, FETÖ/PYD’nin başyapıtıdır'

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'ndan önemşi açıklamalar.


25 Ağustos 2016 01:38

'3 Temmuz Operasyonu, FETÖ/PYD’nin başyapıtıdır'

İşte Şekip Mosturoğlu'nun açıklamaları:

'3 Temmuz Operasyonu, FETÖ/PYD’nin başyapıtıdır.'

15 Temmuz gecesinden hepimiz endişe duyduk. Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin silahları kendi vatandaşına karşı kullanmaları büyük bir endişe yarattı. 2009 senesinde bir başka dosya üzerinden Başkanı dinlemişler. Biz bunu 17-25 Aralık’tan sonra öğrendik. Aslında bizim dosyamız, büyük bir projedir. Bu projenin numarası da, 10’dur.  3 Temmuz Operasyonu, FETÖ/PYD’nin başyapıtıdır.

'Emre Bol ve Ekrem Açıkel algı operasyınu yaptı'

Bizleri sorgu için emniyete götürdüklerinde nüfus kağıtlarımızı alıp, bir ayırma yaptılar. İkiye bölüp, hapse girecekler ve girmeyecekler olarak ayırdılar. Sizin ne söylediğinizin orada hiçbir önemi yoktu. Emre Bol ve Ekrem Açıkel gibi isimler algı operasyonu yaptı. İpek Grubu ve Samanyolu Grubu o dönemde FETÖ’nün yayın organları olarak yayın yaptılar.

3 Temmuz sürecinde yapılan algı operasyonu çok büyüktü. 3 Temmuz’u savunmakla FETÖ/PDY’yi savunmak arasında hiçbir fark yok. Eğer spora yönelikle memnuniyet verici. Spor alanında temizlik yapılması gerektiğini söyledik. 3 Temmuz’un kumpas tarafında ilişkin bir soruşturma var. Emenike’nin para sayma görüntüsü ya da Sivasspor’a gönderildiği söylenen para. Bunlar bir hikâyedir ve Türkiye’yi inandırdılar buna.

'Caner Erkin'in kırmız karttan atılması'

Emre Bol denen gazeteci, Emenike’nin para sayma görüntüsü var diyor. Bu spor yazarı arkadaşımız, bugün bu operasyona bayrak tutan basın kuruluşunda yorum yapıyor. Yaptığı şey ise yalan. Spor medyasının bunun cezalandırması gerekir. Bakınız Aykut Kocaman döneminde Eskişehirspor ile oynadığımız maçta Caner Erkin’in kırmızı karttan atılması. Bunun neden yapıldığının birinin açıklaması gerekiyor.

Federasyon ev UEFA boyutu bu işin en önemli boyutudur. Lütfü Arıboğan şahitlik yapıyor ve mahkemeye gelmedi. İfade alınırken hakimin odasının önünde hazırdı. 3 Temmuz sürecinde TFF’de görev yapan birçok yetkili sonrasında Galatasaray’da görev aldı. Türkiye’de, bugün Özel Yetkili Mahkeme’de kim hâkimin odasında ifade verebilir? Ya da polis fezlekesinin UEFA’ya gönderilmesinde acele edilmesinin sebebi nedir? Bunların cevaplarını arıyoruz. Fezlekedeki ifadelerin üst düzey bilgi sahibi insanların kullanabileceği ifadelerdi.

'Trabzonspor'un para verdiği avukatlar örgüter himmet götürdüğü söyleniyor'

UEFA üzerinde sadece bu örgütün etkisi olmadı. Trabzonspor, Levent Bıçakçı’ya ödeme yapmış. Avukat Halil İbrahim Koca ve Ali Çelik’e de ödeme yapılmış. Bunların da Özel Yetkili Mahkemeler aracılığıyla örgüte himmet götürdüğü söyleniyor. Açıkçası Trabzonspor şirket birleşmesi için avukatlara ödeme yapmış.

Bakınız Fenerbahçe’nin başına gelenler Yunanistan’da Olympiakos’un başına geldi. Ancak UEFA’nın oradaki süreci şöyle işliyor;  öncelikle mahkeme süreci var ve ona göre karar verilecek. Ancak Fenerbahçe’ye yapılan bu acımasızlığın bir açıklaması olmalı. Cemaatin de çok sayıda hukuk bürosu vardı ve ben ‘acaba’ diye düşünüyorum. Serdar Ali Çeliker, bunun köşesinde yazmıştı.

'Trabzon'da yaşanan silahlı saldırı şöförü öldürmeye yönelikti'

Trabzonspor’da yaşanan silahlı saldırı sonrasında başvurumuzu yaptık. Profesyonelce yapılan bir işti. Direkt şoförü öldürmeye yönelik bir işti. O gün, Trabzon Valisi’ne bir taş atıldı ve daha sonra silah olduğu öğrenildi. Biz Trabzon’a kendi hukukçularımızı yolladık. Ancak orada yapılan açıklama; ‘şüphelendiğimim bir kişi var ve geçmişte muhbirlik yaptığı’ şeklindeydi. Bakınız bu olay basit bir olay değildir. Fenerbahçe, Rize maçından sonra liderliğe yükseldi ancak bu saldırıdan sonra birçok futbolcu da ülkeyi terk etmeyi düşündü. Ciddi şeyler yaşandı. 15 Temmuz’dan sonra çok fazla şey ortaya çıktı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahçe, Şekip MosturoğluHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor