20 Nisan 2018, Cuma


> Diğer Sporlar > 2016 Rio Olimpiyatları'na doğru

2016 Rio Olimpiyatları'na doğru

Türk Milli Takımı, Brezilya'ya 2 Ağustos'ta gidecek.


20 Temmuz 2016 15:59

2016 Rio Olimpiyatları'na doğru

2016 Rio Olimpiyatları'na katılacak Türk Milli Takımı kafilesi, 2 Ağustos'ta Brezilya'ya gidecek.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos'ta yapılacak organizasyona katılacak milli takım kafilesinde, hazırlıklar son hızıyla devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığından alınan bilgiye göre, oyunlara 21 branşta 103 sporcuyla katılacak Türk Milli Takımı, Brezilya'ya 2 Ağustos'ta gidecek.

Bölgeye uyum ve kamp çalışmaları nedeniyle Rio'ya erken gidecek sporcuların dışındaki diğer katılımcılar, teknik ekip ve protokolün yer aldığı milli takım kafilesi, 2 Ağustos Salı günü Rio'ya hareket edecek.

Milli Takım kafilesinde sporcuların yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) yetkilileri, federasyon başkanları, antrenörler, doktorlar, fizyoterapistler ve masörler de yer alacak. Kafile, 22 Ağustos Pazartesi günü Türkiye'ye dönecek.

Oyunlara atletizmde 31, güreşte 14, basketbolda 12, yelken ve boksta altışar, halter, judo, yüzme ve atıcılıkta dörder, bisiklet, masa tenisi, tekvando, cimnastik, kürek ve okçulukta ikişer, kano, badminton, modern pentatlon, binicilik, eskrim ve teniste birer olmak üzere 21 branşta 103 sporcuyla mücadele edecek Türkiye, bugüne kadarki en yüksek branş sayısıyla organizasyona katılacak.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor