14 Aralık 2018, Cuma


> Milli Takım > 2. Lig hocalarından Lucescu'ya isyan: Böyle iş olmaz

2. Lig hocalarından Lucescu'ya isyan: Böyle iş olmaz

Milli Takım havuzunu oluşturmak için düzenlenen organizasyonda TFF 2. Lig kulüplerinin 23 yaş altı futbolcularından oluşan karma takımlar karşı karşıya gelirken, Sakaryaspor teknik direktörü Engin Korukır ve Hacettepe teknik direktörü Mustafa Kaplan isyan etti.


01 Mart 2018 09:43

2. Lig hocalarından Lucescu'ya isyan: Böyle iş olmaz

Lig yarışı devam ederken Lucescu önderliğinde düzenlenen 23 yaş altı karmasına teknik direktörlerin de tepkisi büyük. Hafta sonunda Şanlıurfaspor ile final niteliğinde bir maça çıkacak olan Sakaryaspor’un teknik direktörü Engin Korukır’a yapılan organizasyon hakkındaki düşüncelerini sorduk.

‘Uygulama güzel ama...’

Lig Radyo’da Ömer Necati Albayrak’ın hazırlayıp sunduğu Mixed Zone programına konuşan Korukır, “Temelinde güzel bir organizasyon. Lucescu, Tayfur hoca ve Tolunay hocaya teşekkür ederiz. Ancak zamanlama çok hatalı. Bu hafta Şanlıurfaspor’la zirve yolunda çok önemli bir maçımız var. Böyle önemli bir maç öncesi Beykan ve Yasir gibi iki oyuncumuzdan 3 gün yoksun kaldık. Devre arasında 2. Lig’in 34 gün boşluğu vardı, o süreçte yapılmamış bir organizasyonu böyle bir takvime sıkıştırmak ne kadar mantıklı!” diye konuştu.

‘Tercihler skandal’

22 yaş ortalamasındaki takımıyla 16 hafta yenilmezlik serisi yakalayan Hacettepe’nin hocası Mustafa Kaplan da yanlış zamanlamaya ve oyuncu tercihlerine dikkat çekti, şunları söyledi: Beykan Şimşek, Süper Lig’de o kadar maç oynamış, kendisini ispatlamış, herkesin tanıdığı bir oyuncu. Onu yeniden mi keşfettik yani! Benim takımımda Fethi zaten Ümit Milli Takım’a giden oyuncu. Pazartesi Ankara’da maç oynadık, salı karmaya yolladık. Çoğu 36 dakikada oynamış. Bu sürede hiç tanımadığı oyuncuyla sahaya çıkan futbolcu hakkında nasıl doğru karar verebileceksiniz! Gerçekten izleniyor olsa ne yetenekler var bu liglerde. Ancak yalnızca ‘ilgileniyoruz’ algısı yapılıyor.



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor