22 Haziran 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Vitor Pereira ideal Fenerbahçe için tarih verdi

Vitor Pereira ideal Fenerbahçe için tarih verdi

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira yeni sistem ve Şampiyonlar Ligi'nden elenmeleri konusunda başkan Aziz Yıldırım'a bilgiler verdi.


07 Ağustos 2016 00:02

 Vitor Pereira ideal Fenerbahçe için tarih verdi

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, Monaco faciası sonrasında Vitor Pereira ile beklenen görüşmeyi gerçekleştirdi... Başkan sezonun bitimiyle beraber kendisine ve yönetime takımda kalması için Şampiyonlar Ligi sözü veren Portekizli teknik adama "anlat" dedi.

Sonra arka arkaya; ''Neden Şampiyonlar Ligi'ne yine gidemiyoruz? Neden elendik? Bunun sorumlusu kim? Biz yönetim olarak ne eksik yaptık? Futbolcuların bunda kusuru ne?'' sorularını sordu.

Pereira'nın verdiği cevaplar ise Başkan'ı hiç olmadığı kadar afallattı.

-Bu takım zaten uzun zamandır Şampiyonlar Ligi'nde yok. Bu benim suçum değil. Ben yeni bir takım ve sistem kuruyorum. Devrim yapıyorum. Fenerbahçe'ye çağ atlatacak bir devrim. Dünden bugüne hemen olmasını mı bekliyordunuz!

-Elenme nedenimiz çok basit. Oyuncularımın yeni sisteme henüz adapte olamamaları. Bunun da zamanı var. Hesaplarıma göre 7'inci haftadaki Alanyaspor maçıyla beraber ideal Fenerbahçe sahada olacak. Cesur olmalı. Bana arka çıkmalı. Güvenmelisiniz. Devrimler çabuk gerçekleşmez. Biliyor musunuz siz; Mourinho, Benfica'da sadece bir maç çalıştı ve kovuldu.

-Elenmenin sorumlusu tabii ki benim. Sistemimi oyuncularıma iyi anlatamamış olmam. Eğer bir elenme ile birisine hesap kesilecekse o ben olmalıyım. Karar sizin.

-Robin van Persie'nin takımdan ayrılmaması bence yönetimsel bir sorun.

-Bazı futbolcular yeni sistemi kabul etmemekte direniyor. Özellikle Kjaer. Fernandao'dan da memnun değilim. Volkan Şen ve Alper olsaydı bu turu geçebilirdik.

Aziz Yıldırım ikinci etapta futbolculara soracak

Monaco hezimeti sonrasında İstanbul'a dönüşte Vitor Pereira ile bir araya gelen Başkan Aziz Yıldırım, lige sorunsuz başlamak için takımın abileri ile bir toplantı yapma kararı aldı. Yıldırım'ın birkaç gün içinde Simon Kjaer, Mehmet Topal ve Volkan Demirel'le bir araya geleceği ve takım içindeki sorunun ne olduğunu sorgulayacağı öğrenildi. 3-5-2 sistemine karşı olan Topal ve Kjaer'in verecekleri tepkinin yanı sıra Volkan'ın da özellikle genç oyuncuların Pereira'nın çalışma sistemi yüzünden tepkilerini de başkana ileteceği gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Fotospor

Etiket: vitor pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor