20 Haziran 2018, Çarşamba


> Voleybol > "Türkiye Ligi, Avrupa’nın en kaliteli liglerinden biri"

"Türkiye Ligi, Avrupa’nın en kaliteli liglerinden biri"

İtalyan yıldız Savani, sezonun açılmasını sabırsızlıkla bekliyor.


27 Ağustos 2016 14:05

 "Türkiye Ligi, Avrupa’nın en kaliteli liglerinden biri"

Voleybol Efeler Ligi takımlarından Ziraat Bankası'nın İtalyan yıldızı Cristian Savani, sezonun açılmasını sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, ilk defa bir Türk takımında oynamanın heyecanını yaşayan Savani'nin, sezonla ilgili görüşlerine yer verildi. Ziraat Bankası gibi Türkiye'nin en iyi kulüplerinden birinde oynayacağı için mutlu olduğunu aktaran Savani, şunları kaydetti:

"Türkiye Ligi, Avrupa’nın en kaliteli liglerinden biri. Ligin seviyesi ve ligdeki oyuncu kalitesinin üst düzey olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Burada oynayan birçok yıldız oyuncunun olduğunu biliyorum. Sezonun açılmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Gelmeden önce, geçen sezon Türkiye'de oynayan arkadaşım Dragan Travica ile görüştüm. Dragan, Ziraat Bankası'nın, organizasyon ve işleyiş anlamında Avrupa'daki birçok kulübün üzerinde olduğunu söyledi. Ben de beklentilerimin üzerinde profesyonel bir kulüple karşılaştım. Olanakların ve imkanların üst düzey olması, burada beni insanların sıcak ve içten karşılaması adaptasyon sürecimi hızlandırdı. Bu ilgiden dolayı beni özel hissettiren Ziraat Bankası Kulübüne kendime yakışır bir şekilde karşılığını vereceğim."

Çin'de geçirdiği 3 sezonun ardından tekrar Avrupa'da oynamak istediğini ve menajerinin önerisiyle Ziraat Bankası'na geldiğini belirten Savani, iyi bir sezon geçirme temennisinde bulundu.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor