24 Mayıs 2018, Perşembe


> TFF 1. Lig > Samsunspor yeni stadyumuna kavuşuyor

Samsunspor yeni stadyumuna kavuşuyor

Tekkeköy'deki stadyum, 2016-2017 sezonuna yetiştirilmeye çalışılıyor.


29 Haziran 2016 13:42

 Samsunspor yeni stadyumuna kavuşuyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yapımı devam 19 Mayıs Stadyumu artık gün sayıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, stadyumun yeni sezona yetiştirilmesine çalışıldığını söyledi.

Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun yapımında sona gelindi. Bir taraftan koltukların montajı devam ederken diğer taraftan da stadyumunun dış cephe kaplamaları yapılıyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şunları söyledi:

"Samsun'da inşa edilen stadyumumuzda çatı imalatını yapan vinçler stadyumdan çıkmış durumda. Bununla alakalı olarak da zemin çalışmaları devam ediyor. Şu anda koltuk montajları hızlı bir şekilde devam ediyor. Koltukların takılacak olan çeliklerin üzerine onların imalatları devam ediyor. Cephe kaplamaları arka yüzünden ön yüzüne doğru geliyor."

Yüklenici firmadan kaynaklanan bazı sorunlara yoğun yağışlar da eklenince, stadyumunu yapımı biraz uzadı. Ancak bu aksaklıklara karşın stat, yeni sezona yetiştirilmeye çalışılıyor.

Bakan Kılıç, "Bizim buradaki hedefimiz bu sezonun başı itibariyle stadyumu yetiştirmek ama bir gecikme olması durumunda da bir ya da iki maçın evdeki yani maçın sonrasında Samsunsporumuz inşallah bu statta maçını oynayacak" dedi.

Türkiye genelinde 27 stadyum inşaatının devam ettiğini hatırlatan Akif Çağatay Kılıç, bu yıl sonuna kadar bir çok stadyumun tamamlanarak, Türk futboluna kazandırılacağının müjdesini verdi.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor