22 Nisan 2018, Pazar


> Diğer Sporlar > Rus atletler, CAS'ın kararını bekliyor

Rus atletler, CAS'ın kararını bekliyor

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), 68 Rus atletin, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılabilmek için yaptığı başvuruyla ilgili kararını 21 Temmuz'a kadar açıklayacak.


04 Temmuz 2016 17:17

 Rus atletler, CAS'ın kararını bekliyor

CAS'tan yapılan açıklamaya göre, sistematik doping gerekçesiyle Rusya'nın üyeliğini askıya alan Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) ile Rusya Olimpiyat Komitesi (ROC), temiz Rus atletlerin 2016 Olimpiyatları'na katılıp katılmayacağına yönelik CAS'ın ara buluculuk yapması konusunda uzlaştı.

Açıklamada, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinin 5-21 Ağustos tarihlerinde ev sahipliği yapacağı 2016 Olimpiyatları'nda yarışabilmek için 68 Rus atletin başvuruda bulunduğu ve CAS'ın kararını, 21 Temmuz'a kadar duyuracağı bildirildi.

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) tarafından Alman televizyonlarında yer alan sistematik doping iddiasını soruşturmak için görevlendirilen bağımsız komisyonun, "Rusya'nın dopingi desteklediği" sonucuna vardığı raporunun açıklanması sonrası IAAF, Rusya Atletizm Federasyonu'nun (ARAF) üyeliğini askıya almış ve Rus atletleri geçici olarak müsabakalardan men etmişti.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), IAAF'nin, ARAF'ın üyelik şartlarını hala taşımadığı yönündeki kararına saygı duyduklarını açıklamış ancak IOC Başkanı Thomas Bach, IAAF veya CAS'ın lehine karar verdiği atletlerin, olimpiyatlarda Rusya bayrağı altında yarışabileceğini söylemişti.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor