17 Ocak 2019, Perşembe


> Trabzonspor > Rıza Çalımbay, bir değil iki kanat oyuncusu birden istiyor

Rıza Çalımbay, bir değil iki kanat oyuncusu birden istiyor

Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, transfer çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


03 Ocak 2018 00:14

 Rıza Çalımbay, bir değil iki kanat oyuncusu birden istiyor

Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay Haber61 TV’ye konuk oldu.

Çalımbay, yapılacak transferlerle ilgili olarak ''bir sol bek, bir stoper ve bir yada iki kanat oyuncusu almak istiyoruz'' dedi.

Tecrübeli teknik adam, ''Kupa maçını kaybetmeyi istemedik ama bu skoru telafi edecek güçteyiz. O maça tam kadro çıkamadık ama burada oynayacağımız maça tam kadro çıkacağız. Fenerbahçe ve Göztepe maçları hayati derecede önemli'' sözlerini kullandı.

Çalımbay ayrıca, ''Takviye konusu vardı. Başkanımızla her gün görüşüyoruz. Alabilirsek 3-2 oyuncu alacağız. Ekonomik anlamda müsait olursak alacağız ama olmasak almayacağız. Kendimiz tatil yapmıyoruz. İkinci yarıya çok iyi girmemiz lazım. Telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Üstümüzdeki takımlar puan kaybetseler telafi edebilirler ancak biz edemeyiz. İkinci yarıda oynayacağımız maçlar final niteliğinde olacak'' ifadeleriyle transferi açıkladı.

Çalımbay, ''Mas giderse bir sol bek alacaktık. Biz çok çabuk bir stoper istiyoruz bir tane de kanat oyuncusu almak istiyoruz. Direk göle gidecek orta yapacak bir oyuncu istiyoruz. En fazla gol atan oyuncu Burak ve Yusuf var. Oraya takviye olarak bir oyuncu almak istiyoruz. Hatta alabilirsek iki oyuncu almak istiyoruz. Devre arasında böyle oyuncu almanın maliyeti çok fazla. İyi oyuncularda takımda oynuyor oluyor. Biz yine de araştırıyoruz. En iyisini yapmaya çalışacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Haber 61 TV

Etiket: rıza çalımbay, trabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın