17 Şubat 2019, Pazar


> Fenerbahçe > ''PSV ile anlaşmadan Cocu'ya teklif yapmak tam bir skandal!''

''PSV ile anlaşmadan Cocu'ya teklif yapmak tam bir skandal!''

Fenerbahçe’nin PSV ile anlaşmadan önce Phillip Cocu’yu ikna etmesine Hollanda’dan sert tepki geldi.


21 Haziran 2018 00:05

 ''PSV ile anlaşmadan Cocu'ya teklif yapmak tam bir skandal!''

Eindhovens Dagblad gazetesinden Rik Elfrink, ''Guus Hiddink ve Dick Advocaat gibi Hollanda futbolunun iki önemli ismiyle çalışan van Hooijdonk, van Persie ve Kuyt gibi yıldızları transfer edebilen Fenerbahçe’nin, PSV ile anlaşmadan Cocu’ya teklif yapması tam bir acemilik. Türk yöneticilerin PSV’ye, 'tazminatı olduğunu bilmiyorduk' demeleri ise tam bir skandal'' diyerek Fenerbahçe yönetimini eleştirdi.

Cocu, ay sonuna kalabilir

7-8 Ağustos’ta oynanacak Şampiyonlar Ligi 3’üncü ön eleme maçına hazır olmak için gelecek hafta mutlaka sezonu açmak zorunda olan Fenerbahçe’de beklenen Phillip Cocu açıklaması bir türlü yapılamıyor.

Hollandalı teknik adamla anlaşılmasına rağmen PSV’nin istediği yüksek tazminat Ali Koç ve yönetimini zor durumda bıraktı. Algemeen Dagblad gazetesi, Cocu’nun Fenerbahçe tarafından duyurulmasının ay sonuna kalabileceğini iddia etti.

Cocu, 27 Haziran'da PSV'nin başında mı olacak?

Bu arada bir başka iddia ise PSV’nin Marc van Bommel’le anlaştığı yönünde oldu. Fakat Hollanda ekibi de açıklamayı Fenerbahçe ile tazminat görüşmeleri sıkıntıya girmesin diye yapmıyor. Asıl ilginç iddia ise Fenerbahçe ile anlaşma olmazsa Cocu’nun, 27 Haziran’da PSV’nin sezon açılışında yer alacağı oldu.

Feyenoord başkanı Cocu için ne demişti?

Aziz Yıldırım’ı muhalefeti ile tanınan Hulusi Belgü’nün yaptığı, ''Feyenoord başkanı ile görüştüm... Cocu’nun iyi bir tercih olduğunu söyledi'' sözleri akıllara Rotterdam ekibinin 2015 Ekim’inde başkanlığa seçilen ismi Gerard Hoetmer’i getirdi.

Hoetmer, ''iyi bir koçumuz (van Bronckhorst) iyi bir futbol direktörümüz (van Geel) iyi bir teknik menajerimiz (van Nooritwijk) var. Onların olduğu yerde ben futbol konuşacak değilim. Sadece yönetim kurulu üyesi olduğum dönemde yaptığım görevi yani koordinasyonu sağlayacağım'' demişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: cocu, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın