18 Ocak 2019, Cuma


> Galatasaray > Mustafa Cengiz, az daha aday bile olamayacaktı!

Mustafa Cengiz, az daha aday bile olamayacaktı!

Galatasaray'da Mustafa Cengiz başkan olabilmek için çok zorlu bir yoldan geçti...


21 Ocak 2018 07:12

 Mustafa Cengiz, az daha aday bile olamayacaktı!

Dursun Özbek’in 20 Ocak’ta seçim var dediği günden itibaren tatil günleri aradan çıkınca hazırlık yapmak için önünde 21 günlük süre kaldı. Geçen hafta Cuma gününe kadar Cengiz beraber çalışacağı kurumların pek çoğunu hazırlayamamıştı. Öyle ki 45 kişilik kurul üyesinin ıslak imzaları ancak Perşembe günü yetiştirilebildi. Az daha aday bile olamayacaktı. En ilginci ise Cengiz’e destek verenlere açılan ''siz nasıl ona destek verirsiniz?'' telefonları oldu.

Perşembe günü 850 oy alacaktı! Oylarını bir an da katladı!

Herkesi ters köşe yaparak Başkan seçilen Mustafa Cengiz’in, Perşembe gününe kadar 550 ila 850 oy alabileceği konuşuluyordu. Fakat yaptığı Abdürrahim Albayrak ve Burak Elmas hamlesiyle bir anda öne fırladı. Son ana kadar Özbek’in bin 800 - 2 bin arasında oy alacağı, Cengiz’in ise tüm zorlamalara rağmen bin 500’ü ancak bulacağı konuşuluyordu. Ama Özbek’in günlerdir yaptığı, “sandığa gidin” çağrısı ters tepti. Umutsuz olan, sandığa gitmeyeceği hatta beyaz oy atacağı iddia edilen gençler Elmas ve Albayrak hamlesiyle bir anda organize oldu. İlk sandıklarda yaş olarak geçkin üyelere karşın son sandıklarda daha genç olan üyelerin oyları seçimi belirledi. 

Lise ve derin Galatasaray'a ağır darbe

Mustafa Cengiz’in kazanıp, Dursun Özbek’in kaybetmesi ''lise'' ve ''derin Galatasaray'' olgularının darbe yemesine neden oldu. İnan Kıraç’ın desteğini almak için Özkan Olcay’ı listesine asbaşkan olarak alan Özbek, Nasuhi Sezgin ile Ural Aküzüm’ü listede tuttu. Ayrıca Mehmet Dedeoğlu ve Osman Kocaman’ı da yine listeye yazdı.

Cengiz, kucağında bomba ile koltuğa oturuyor

Yeni Başkan Mustafa Cengiz kucağında bomba ile koltuğa oturuyor. Pazartesi günü Galatasaray’da bir kısmı futbolculara olmak kaydıyla tam 4.5 milyon Euro’luk ödeme yapılacak. Özbek, Aralık ortasından beri toplanan borçlar için kah çek, kah teminat olarak hep 22 Ocak Pazartesi gününü son ödeme tarihi olarak belirledi. Ayrıca Cengiz, 31 Ocak’a kadar toplam 15 milyon Euro’luk bir ödeme daha yapmak zorunda.

Kaynak: Fotospor

Etiket: mustafa cengiz, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın