19 Aralık 2018, Çarşamba


> Galatasaray > Gomis'in bayılması 'geliyorum' dedi!

Gomis'in bayılması 'geliyorum' dedi!

Gomis’in Pazar akşam yaşadığı bayılma anı, bir süredir ''geliyorum'' diyordu...


20 Şubat 2018 00:09

 Gomis'in bayılması 'geliyorum' dedi!

Gomis’in Pazar akşam yaşadığı bayılma anı, bir süredir ''geliyorum'' diyordu... çünkü Antalya’da devre arası kampı devam ederken Fransız oyuncu Fatih Terim’den izinli olarak Fransa’ya gitti. Marsilya’da kendisini uzun süredir izleyen doktoruna göründü. Bir dizi sağlık testinden geçti.

İstanbul’a döndüğünde ise Fatih Terim’e durumu hakkında geniş bilgi verdi. Terim de, Gomis’in getirdiği raporlar üzerine haftanın bir veya iki gününde oyuncusuna ekstra izin vermeyi kararlaştırdı.

Hafta içinde verilen iznin bu akşam yaşadığı bayılma anının habercisi olduğu iddia edildi. Fakat uzmanlar ''vazovagal senkop'' bayılmanın önceden belirlenemeyeceğini bayılmanın ani yaşanacağını açıkladı. Kulüp doktoru Yener İnce, de ''tıbbi bir sakınca yok'' açıklamasını yaptı.

Gomis de maçtan sonra, ''ufak bir rahatsızlıktı. Korkuttuğum için üzgünüm. Merak etmeyin, her şey yolunda. Kazanamadığımız için üzgünüm ancak hedeflerimizden dönmek yok, çalışmaya devam. İlginiz ve alakanız için sonsuz teşekkürler. Sizi seviyorum'' diyerek yüreklere su serpti.

Gomis, İstanbul’a gelip imza atmadan önce de Fransa’da 3 kez sağlık kontrolünden geçirilmişti. 

Fenerbahçe'nin doktoru Gomis konusunda uyarı yapmıştı!

Öte yandan Gomis’in hastalığı için yönetim kanadı transfer edildiği dönemde, ''ciddi bir şey olsa adam Marsilya'da o kadar gol atmaz. Swansea ve Lyon'da oynayamazdı'' demişti. O dönemde sarı-kırmızılı kulübün doktoru Yener İnce'yi uyaran ise Fenerbahçe’nin eski kulüp doktoru İsmail Başöz olmuştu. Verdiği raporla kalbindeki rahatsızlık nedeniyle Washington'ın ayrılmasına sağlayan doktor Başöz, İnce'ye, ''Washington yüzünden suçlandım. Adam gittikten sonra pek çok yerde gol kralı oldu. Her zaman, 'ben bu riski kabul edemem' dedim. Gomis gelir. Bir şey de olmaz. Ama ya olursa... herkes sana yüklenir. Bunu kabul edebilecek misin?'' sorusunu sordu.

Arsenal'ın doktoru, Gomis'i neden aldırmadığını açıklamıştı

Gomis, üst düzey bir oyuncu olmasına rağmen hiç şampiyonluk yaşamadı. Lyon ve Marsilya dışında hiç üst düzey bir takımda forma giyemedi. Önceki yıllarda Milan, Liverpool, Arsenal, Fransız golcüye talip oldu ama transfer etme riskine kimse girmedi.

Arsenal'ın kulüp doktoru Gary O'Driscoll, ''Gomis, vasovagal senkop hastası... aşırı stres durumlarında ani kalp ritmi dengesizliği nedeniyle tansiyonu oynuyor. Beyne kısa süreli olarak kan gitmeyince bayılıyor. Burası Londra, burası Arsenal... trafikte kaldığı, rakip takım taraftarları kendisine hakaret ettiği, basın üzerine yüklendiği zaman ne tepki vereceğini bilemeyiz'' diyerek transfere engel olduğunu itiraf etmişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: gomis, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayınCanlı Skor