22 Şubat 2019, Cuma


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'nin Liverpool'a evrilmesi Karius'a takıldı

Fenerbahçe'nin Liverpool'a evrilmesi Karius'a takıldı

Fenerbahçe'ye Liverpoolvari bir kimlik kazandırmak isteyen Phillip Cocu, Beşiktaş derbisinin özellikle ilk yarısında buna yaklaştı.


25 Eylül 2018 10:06

 Fenerbahçe'nin Liverpool'a evrilmesi Karius'a takıldı

Fenerbahçe'yi Liverpool gibi önde basan, rakibin oyununu bozan ve oynamasına izin vermeyen bir kimliğe büründürmek isteyen Phillip Cocu, Beşiktaş karşısında ilk yarıda istediğini kısmen aldı. Fenerbahçe, Beşiktaş'a ilk devrede top yaptırmadı. Rakibi hücum bölgesinde karşıladı. Topa yüzde 45.1 ile en az sahip olduğu maçı oynayan Fenerbahçe, rakibi bozarak kaptığı toplarla etkili oldu. Fenerbahçe, bu sezon rakip kaleye en fazla isabetli şut çektiği maçı çıkardı(7).

Benzia'yı bir dönem Liverpool'u yönlendiren Coutinho gibi kullanmak isteyen Cocu, Slimani'yi Firmino gibi gezen, rakibi bozan bir yapıda düşünüyor.

Sol bekte Hasan Ali Kaldırım'ı Liverpoollu Andrew Robertson gibi efektif kullanmayı başaran Cocu, sağ bekte ise beklediği verimi ne Şener'den ne de Isla'dan alamadı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, Liverpoolvari oyun sisteminin sağ bek, sol kanat ve orta saha istikrarının yakalanmasından sonra oturacağını düşünüyor.

Fenerbahçe, Karius'a takıldı

Bu arada Beşiktaş karşısında bu sezon en fazla isabetli şut çektiği oyunu oynayan Fenerbahçe, Loris Karius'u geçemedi. Loris Karius, 7 Şubat 2016'dan bu yana Beşiktaş kalesinde en fazla kurtarış yapan kaleci oldu(6). Fenerbahçe'nin Hasan Ali ile bir şutu da direkten döndü.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın