22 Haziran 2018, Cuma


> Beşiktaş > Beşiktaş'ın kasası dolacak!

Beşiktaş'ın kasası dolacak!

Beşiktaş'ta herkes şampiyonluğa kilitlenmiş durumda... Fenerbahçe'nin 3 puan önünde liderliğini sürdüren Beşiktaş, şampiyonluk hedefine ulaşması durumunda kasasını da doldurma imkanı bulacak.


27 Nisan 2016 00:51

 Beşiktaş'ın kasası dolacak!

Beşiktaş'ta tüm planlar sezonu şampiyon olarak tamamlamak üzerine kurulurken yönetim ise uzun yıllar sonra gelecek zafer sonrası kulübün kasasının dolmasını dört gözle bekliyor. TFF'nin vereceği 17 milyon TL'lik şampiyonluk priminin yanı sıra, Şampiyonlar Ligi'ne de direkt olarak katılacağı için siyah-beyazlı ekibin kasasına yaklaşık 40 milyon TL daha girecek. Geride kalan 30 haftada 22 galibiyet ve 4 beraberlik alan Beşiktaş'ın kasasına TFF üzerinden toplam 31 milyon 200 bin TL girmiş durumda. Bu rakamın 28 milyon 600 bin TL'si galibiyet, 2 milyon 600 bin TL'si ise beraberlik primi. Siyah-beyazlılar geriye kalan 4 maçı daha kazanırsa 5 milyon 200 bin TL'yi daha kasasına koyacak. Beşiktaş'ın sponsorlar, stat gelirleri haricinde sadece TFF ve Avrupa'dan alacağı toplam rakamı 94 milyon TL'yi bulacak.

50 milyon TL gelir daha!

Yine Beşiktaş, sezon boyunca stat problemi yaşadığı için tribün geliri elde edemedi. Birçok maça kombinesi olanlar geldiği için kulübün kasasına nakit girdisi sağlanamadı. Ancak son 3 maç için açılan Vodafone Arena'dan kulübün kasasına 30 milyon TL gelir girmesi planlanıyor. Yine Beşiktaş'ın şampiyonlukla beraber Kartal Yuvası'ndan yapacağı satışlarda da patlama yaşanacağı düşünüldüğünde kulübün kasasına buradan da toplamda 50 milyon TL'yi bulan bir gelirin girmesi bekleniyor.

Yani Beşiktaş'ın şampiyon olması demek, kasasına yaklaşık 150 milyon TL'nin girmesi anlamına geliyor...

Kaynak: Fotospor

Etiket: beşiktaş, gelir, tff, şampiyonHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor