18 Aralık 2018, Salı


> Beşiktaş > Beşiktaş'a bu sezon ceza yağdı

Beşiktaş'a bu sezon ceza yağdı

Beşiktaş Kulübü bu sezon cezalardan başını kaldıramıyor.


08 Mart 2018 00:22

 Beşiktaş'a bu sezon ceza yağdı

Beşiktaş bu sezon oldukça yüklü bir cezayla karşılaştı. PFDK Caner Erkin’e 6 maç, Quaresma’ya 5 maç, Babel’e 2 maç ceza verdi. Siyah-beyazlılar 1 kez saha kapama, 6 Kez E-Bilet bloke cezası, Şenol Güneş ve yardımcısı Şeref Çiçek’e 1’er kez kulübede olmama, Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi’ye 45’er gün hak mahrumiyeti ve toplamda 915 bin TL para cezası kesti. 

İşte PFDK'nın verdiği 5 maçlık cezanın açıklaması!

Öte yandan PFDK açıkladığı 5 maçlık ceza için Beşiktaş kulübüne bir bilgilendirme yaptı... bu bilgilendirmede Quaresma’nın Josef’e karşı olan eyleminden dolayı 3 maç, Mehmet Ekici’ye karşı olan eyleminden dolayı da 2 maç  ceza aldığı belirtildi. Kararın 5’e 2 oy çokluğu ile alındığı 2 üyenin sadece 43’üncü maddeden 3 maç ceza verilmesini istediği iletildi. Karşı oy veren 2 üyenin gerekçesinin ise Mehmet Ekici’nin olayın içinde yer almasına rağmen hakem raporunda adı olmadığı için 44’üncü maddeden Disiplin Talimatı’nın uygulanmasına gerek görülmemesi olarak değerlendirdikleri…  hakem raporunda yer almadığı için tahrik indirimi göz önüne gelmemiştir.

Daha önce başka bir örneği yok!

Beşiktaş yönetimi daha önce 43 ve 44’üncü maddelerden ceza alan hiçbir oyuncunun 5 maçla cezalandırılmamasını da örnekleriyle Tahkim Kurulu’nun önüne koydu.

* Gomis, Akhisar maçında  Yumlu’ya yaptığı hareketten sonra 43’üncü maddeden tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na gönderildi. 1 maç ceza aldı.

* Altınordu’dan Erdoğan Yeşilyurt geçen sezon Rizespor maçında Petrucci’ye topsuz alanda faul yapıp direkt kırmızı kartla oyundan atılmış, 43’üncü maddeden Disiplin Kurulu’na gönderilmiş ve 3 maç ceza almıştı.

* Muğlaspor-Orduspor maçında Altan Kılıç, 43’üncü maddeden PFDK’ya sevk edildi. 3 maç ceza erildi.

* Gençlerbirliği’nden Zeki Yavru, Malatyaspor maçında yaptığı hareketten sonra PFDK’ya sevk edildi. 3 maç ceza aldı.

* Amedspor’dan Okan Dernek’e Erzurumspor maçında rakip takım teknik direktörüne saldırdığı için 44’üncü maddeden PFDK’ya sevk edildi. 3 maç ceza aldı.

* Hacettepe’den Übeyd Adıyaman, Selçukpor maçında rakip takım futbolcusuna saldırdığı için 44’üncü maddeden PFDK’ya sevk edildi. 3 maç ceza aldı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: quaresma, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayınCanlı Skor