27 Mayıs 2018, Pazar


> Fenerbahçe > Beşiktaş'a 3 yıllık çalımın bedeli 18.9 milyon Euro

Beşiktaş'a 3 yıllık çalımın bedeli 18.9 milyon Euro

Son 3 yılda, Beşiktaş'a 10 transfer çalımı atan Fenerbahçe bunun bedelini ağır ödedi.


21 Mart 2017 01:14

 Beşiktaş'a 3 yıllık çalımın bedeli 18.9 milyon Euro

Son 3 yılda Fenerbahçe, Beşiktaş'ın elinden tam 10 futbolcuyu birden çekip aldı...

2014-15 sezonunda ilk olarak Beşiktaş'ın imza parası olmadan yılda 2.5 milyon Euro'dan 3 yıllık anlaştığı Diego'ya imza parasıyla beraber yılda 3.5 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme imzalattırıldı. 3 milyon Euro daha fazla verilerek Brezilyalı kadroya katıldı.

Geçen yıl ise Fikret Orman, Bursaspor'u Volkan Şen ve Ozan Tufan için 7 milyon Euro ve takas karşılığı ikna etmişti. Fakat Fenerbahçe iki oyuncuyu toplamda 9.5 milyon Euro ödeyerek kadroya kattı.

Şenol Güneş, Bursaspor'dan eski öğrencisi Fernandao'nun da alınmasını istemişti. Beşiktaş kulübü Atletico MG'yi 2.5 milyon Euro'ya ikna etmişti. Fenerbahçe 3.4 milyon euro ödeyerek Süper Ligin gol kralını aldı.

Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a attığı asıl çalım ise van Persie ile oldu. Beşiktaş'ın bedelsiz transfer edilmesi için ikna ettiği Hollandalı oyuncu için Fenerbahçe kulübü Manchester United'a 5.5 milyon Euro bonservis bedeli ödedi.

Bu sezon başında ise Skrtel ilk olarak Beşiktaş'a önerildi. 5 milyon Euro fiyat çıkınca Orman ''yaşlı'' istemem dedi. Defter kapandı. Fenerbahçe 6 milyon Euro'ya bonservisini aldı.

Aatıf, Trabzonspor ve Galatasaray ile beraber Beşiktaş'a da önerildi. Fenerbahçe, Sivasspor'la özel anlaşması sayesinde Aatıf'a bonservis ödemedi.

Roman da Fenerbahçe ile beraber Beşiktaş ve Galatasaray'a önerildi. Riekerink istemedi. Güneş ''şartlar uygun olursa alalım'' dedi. Fenerbahçe ise oyuncuyu 2 milyon Euro imza parası ile ikna eti.

van der Wiel yine hem Beşiktaş'a hem de Galatasaray'a önerildi. Fenerbahçe 3 milyon euro imza parasına ikna etti.

Beşiktaş'ta 625 milyon Euro'ya oynayan ve 750 bin Euro'ya imza atmaya hazır olan İsmail ise 1 milyon 750 bin Euro'ya Fenerbahçe forması giymeyi kabul etti.

Fenerbahçe bu süreçte Beşiktaş'a attığı transfer çalımları sayesinde (Diego'dan 3 milyon euro, Ozan ve Volkan Şen'den 2.5 milyon euro, Fernandao'dan 900 bin euro, van Persie'den 5.5 milyon euro, Skrtel'den 1 milyon euro, Roman'dan 2 milyon euro, van der Wiel'den 3 milyon euro, İsmail'den 1 milyon euro) 18.9 milyon euro fazla para ödedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, transferHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor