14 Aralık 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Ali Koç gelirse 27 yaşının üzerinde oyuncu alınmayacak!

Ali Koç gelirse 27 yaşının üzerinde oyuncu alınmayacak!

Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç'un kurmuş olduğu ekip takıma yapılacak transferleri ve bütçeyi belirledi.


08 Mart 2018 00:44

 Ali Koç gelirse 27 yaşının üzerinde oyuncu alınmayacak!

Ali Koç adına İngiltere merkezli olarak dünyanın 4 bir yanında transfer görüşmeleri yapan Peter Kenyon tam anlamıyla bir yıldızlar topluluğu kurmaya hazırlanıyor. Aykut Kocaman’ın oyun sisteminin dışına çıkmadan çalışan Kenyon, oynadıkları takımlarda benzer sistemi en iyi işleten oyuncular üzerinde duruyor. Alınabilecek en iyi isimleri inceliyor. Kenyon’ın bir başka üzerinde durduğu konu ise, ''transfer edilecek oyucuların son durağının Fenerbahçe olmaması.'' Bu yüzden Kenyon göreve gelmesi durumunda yeni dönemde 27 yaşının üzerinde oyuncu alınmamasına dikkat edecek.

Kenyon 10 transfer yapacak 60 milyon Euro harcayacak!

Ali Koç’un beyin takımı ve Peter Kenyon’ın üzerinde çalıştığı transfer sistemi ise tamamen hesap kitap üzerine kurulu. Kaleci, sağ bek, sol bek, iki stoper, 8 numara, sağ ve sol açık ile iki stoper ile 10 direkt oynayacak oyuncu alınacak.

10 oyuncu için belirlenen rakam ise 60 milyon Euro. Kenyon’ın hedefi ise bonservis bedellerini yüksek tutup futbolculara ödenecek rakamları makul seviyelerde tutarak FFP kurallarına yakalanmamak. Çünkü sezon sonunda UEFA’da Fenerbahçe’nin ''sattığın kadar al'' cezası kalkacak ama yeni yapılacak anlaşma ile takım içi ödeme limiti getirilecek.

İşte 60 milyon Euro 10 futbolcuya böyle paylaştırılacak!

Eline verilen transfer bütçesinin dışına taşmaması konusunda özel olarak uyarılan Peter Kenyon kendisine göre bir skala da belirledi. Buna göre önümüzdeki transfer döneminde en yüksek bonservis bedeli 10 milyon Euro ile birinci santrfor ve 8 numaraya verilecek. Ayrıca iki kanada alınacak gol atabilen isimler için de kasadan 7.5’ar milyon Euro çıkacak. 5 milyon Euro’ya birinci kaleci ve 2 stoper transfer edilecek. 4 milyon Euro’ya ikinci forvet alınacak. 3’er milyon Euro’ya da iki bekle kadro geliştirilecek. Böylece 60 milyon Euro’luk limit aşılmayacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: ali koç, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor