22 Nisan 2018, Pazar


> Fenerbahçe > Advocaat'ın birinci görevi van Persie'yi Ada'ya yetiştirmek

Advocaat'ın birinci görevi van Persie'yi Ada'ya yetiştirmek

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat geldiği günden beri kendisinden bekleneni veremeyen Robin van Persie kartını oynamaya hazır.


09 Ekim 2016 09:10

  Advocaat'ın birinci görevi van Persie'yi Ada'ya yetiştirmek

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat geldiği günden beri kendisinden bekleneni veremeyen Robin van Persie kartını oynamaya hazır. Tecrübeli teknik adam kendisine en çok sorulan soru olan Hollandalı golcüyü yardımcısı Fatih Yıldız'ın özel çabasıyla milli maç arasında takıma kazandırdı.

van Persie artık ilk onbirde oynayacak fizik seviyesine ulaştı. Advocaat vatandaşını 15 dakikalık sürelerle başladığı dönemlerden, en son Osmanlıspor maçında 45 dakikaya çıkardığı kondisyon seviyesini milli maç sonrası 60-65'e yükselterek ilk onbir oyuncusu yapmayı hedefliyordu. Advocaat, Hollandalı golcü ile de birebir görüşmeler yaparak, eski formunu yakalaması için motivasyon telkinlerinde de bulundu.

Tecrübeli teknik adam, van Persie'yi özellikle Manchester deplasmanının; dünya yıldızı olduğunu ve eski yeteneğinden hiçbir şey kaybetmediğini ispatlamak için bir fırsat olduğunu söyleyeyerek motive etti.

Advocaat, Lens için sağlık ekibine talimat verdi

Fenerbahçe'de Dick Advocaat'ın en büyük isteği milli arada tüm sakatların iyileşmesi ile tam kadro çalışma imkanı bulmaktı. Fakat Jeramain Lens'in tedavisi sonuçlanmadı. Alanyaspor maçına yetişmesi de beklenmiyor. Aldığı bu haber üzerine morali bozulan Hollandalı teknik adam ise Lens'in en azından Manchester United maçına hazır olması için sağlık ekibinden azami çaba beklediğini aktardı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: robin van persie, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor